Czytaj więcej: II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018W poniedziałek 19 lutego uczniowie z klas 1ap/pp, 2ap/pp, 3ap/pp oraz 2ah wzięli udział w II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018, które odbyło się w siedzibie Katolickiego Centrum Informacji Europejskiej w Łomży. Forum zorganizowane zostało przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku we współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Mam wybór... wybieram rozsądek".
W przedsięwzięciu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej ks. Bp dr Tadeusz Bronakowski, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Podlaski Kurator Oświaty Bożena Dzidkowska oraz Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.

Czytaj więcej: II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018

Czytaj więcej: Tłusty czwartekZgodnie z tradycją, tydzień przed ostatkami uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poznawali tajniki produkcji wyrobów karnawałowych. Głównymi reprezentantami tych słodkości były oczywiście faworki, róże karnawałowe i pączki. W środę 7 lutego, uczniowie klasy 3 TŻiUG pod opieką Pani K. Więsak, E. Bogulas i E. Trzaski – zapoznali się z etapami produkcji ww. wyrobów. Każdy z uczniów mógł poczęstować swoich bliskich pysznymi pączkami i faworkami, które były skonsumowane w tradycyjny „Tłusty czwartek”. W czwartek natomiast, klasa 1 TŻiUG uczyła się produkcji faworków. Te pozornie proste wyroby z „ciasta zbijanego”, wymagają poznania wielu tajników aby były delikatne, kruche i pyszne! Dzień minął pracowicie ale wesoło i smakowicie.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Czytaj więcej: Studniówka 2018W sobotni wieczór 20 stycznia 2018 r. nasi tegoroczni maturzyści uczestniczyli w Balu Studniówkowym, który odbył się w hali sportowej przy naszej szkole. W Studniówce uczestniczyło ponad 100 osób. Byli to uczniowie z klas: 3AP o profilu służba w policji, 3PP o profilu psychopedagogicznym, 4TŻ Technikum Żywienia, 4AH Technikum Hotelarskiego oraz 4aTB Technikum Budowlanego wraz z osobami towarzyszącymi.
Część oficjalną poprowadzili uczniowie klasy 4TŻ: Aleksandra Wiszowata oraz Dawid Wykowski. Uczniowie i uczennice przedstawili swoich partnerów wychowawcom: p. Jolancie Wilczewskiej, p. Emilii Ciborowskiej-Dejnece oraz p. Wiesławowi Czupryńskiemu.

Czytaj więcej: Studniówka 2018

Czytaj więcej: Klasy policyjne na odprawie rocznej KMP w ŁomżyUczniowie z klas o profilu służba w policji wzięli udział w rocznej odprawie służbowej, która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży 18 stycznia 2018r. Odprawa roczna to podsumowane zadań zrealizowanych przez łomżyńskich funkcjonariuszy w minionym roku. Podczas odprawy określono też cele i kierunki działań policjantów na rok bieżący. W odprawie rocznej uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski, kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Łomży na czele z nadkomisarzem Markiem Sienkiewiczem, przedstawiciele samorządów, prokuratury, sądu, służb mundurowych, instytucji i podmiotów współpracujących oraz, po raz pierwszy, uczniowie klas policyjnych naszej szkoły.

Czytaj więcej: Klasy policyjne na odprawie rocznej KMP w Łomży

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Łomży zaprasza do udziału w Konkursie wiedzy „ŁOMŻA - MOJE MIASTO” związanego z obchodami jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Łomży.
Konkurs skierowany jest do uczniów łomżyńskich szkół średnich. Celem jego jest zainteresowanie uczniów dziejami Małej Ojczyzny, popularyzacja wiedzy o działaniach wojennych i bohaterstwie Łomżan, motywowanie młodych ludzi do poznawania historii z perspektywy dziejów miasta, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy "Łomża - moje miasto"

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiegoDnia 19 grudnia odbył się konkurs sprawdzający ogólne wiadomości z języka angielskiego dla klas I-III liceum i technikum. Uczniowie musieli wykazać się znajomością różnych struktur leksykalno-gramatycznych oraz umiejętnością rozumienia tekstu czytanego. Trudność testu polegała na tym, że uczestnicy mogli wybrać więcej niż jedną poprawna odpowiedź, ale tylko jedno zdanie pasujące do danego akapitu w tekście. W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
 
 
 
 

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiego

Czytaj więcej: Jasełka bożonarodzenioweW dniu 21 grudnia 2017 odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie miało charakter scenek przedstawiających rożne postawy ludzi wobec przychodzącego Jezusa, połączonych z wykonaniem kolęd i pastorałek. Liczne grono młodzieży z różnych klas szkoły, pod kierownictwem siostry Ewy Biernackiej i brata Mariusza Dunaja, bardzo aktywnie zaangażowało się w tę inicjatywę, przypominając nam wszystkim słowa narodowego wieszcza „Chrystus narodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada Ci człowiecze jeśli nie narodził się w Tobie.”

 

 

Czytaj więcej: Jasełka bożonarodzeniowe

Czytaj więcej: Świąteczna Uczniowie z klas policyjnych we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili wspólnie świąteczną akcję na rzecz mieszkańców Domu Samotnej Matki w Nieławicach (gm. Wizna). Zebrali produkty przemysłowe, zabawki, słodycze oraz niezbędny zimową porą opał. We wtorek świąteczna "niebieska paczka" trafiła do adresatów.
Dom Samotnej Matki w Nieławicach jest miejscem, gdzie od wielu lat schronienie znajdują osoby, które uciekają przed przemocą i alkoholem.
W szkole koordynatorami akcji byli p. Anna Ulińska i p. Kamil Galanek.

Czytaj więcej: Świąteczna "niebieska paczka" od funkcjonariuszy KMP i klas policyjnych

Nasi partnerzy


politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps