WYDARZENIA

 

 

Kierunek  Zielona 21 "budowlanka"

 

Oferta kształcenia           Nasze kierunki kształcenia

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018W piątek 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18. Podczas spotkania w sali gimnastycznej dyrektor szkoły Artur Ciborowski odczytał dwa listy skierowane do uczniów – był to list od Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego oraz list od posłanki na Sejm Bernadety Krynickiej. Następnie wychowawcy klas wręczyli dyplomy, wyróżnienia i nagrody uczniom z najwyższą średnią ocen, laureatom konkursów oraz tym, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie szkoły. Brat Mariusz Dunaj wręczył też wyróżnienia uczniom, którzy w ciągu roku szkolnego działali w Grupie Teatralnej.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej: Wycieczka Grupy TeatralnejW czwartek 21 czerwca Grupa Teatralna naszej szkoły udała się na wycieczkę, której celem było podziękowanie za zaangażowanie w wystawione w tym roku szkolnym trzy przedstawienia. Trasa wycieczki objęła - sanktuarium w Studzienicznej - pokamedulski klasztor nad jeziorem Wigry - oraz Mazurskie Safari położone niedaleko Gołdapi. Opiekunami byli s. Ewa Biernacka i br. Mariusz Dunaj. Wyjazd udał się wspaniale, było mnóstwo ciekawych przeżyć i niespodziewanych emocji, które sprawiły, że ten wspólny wyjazd zostanie nam długo w pamięci. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny impuls do dalszego rozwoju naszej Grupy Teatralnej.

Czytaj więcej: Wycieczka Grupy Teatralnej

Czytaj więcej: Orszak z okazji 600-lecia nadania Łomży praw miejskichZ okazji Jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich w piątek 15 czerwca 2018 r. ulicami miasta przeszedł barwny korowód historyczny. Odbyła się też inscenizacja nadania praw miejskich na rynku miasta. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się kilka miesięcy temu, poprzedzono je licznymi spotkaniami władz miasta z dyrekcją i nauczycielami łomżyńskich szkół i przedszkoli.
W korowodzie historycznym nie zabrakło też reprezentantów naszej szkoły.

Czytaj więcej: Orszak z okazji 600-lecia nadania Łomży praw miejskich

Czytaj więcej: Wyprawa na Forty w PiątnicyW dn. 15 czerwca 2018r. w ramach projektu „Ziemia łomżyńska - nasza mała ojczyzna” grupa młodzieży z naszej szkoły razem z opiekunami: p. Beatą Szymanowską, p. Cezarym Dąbrowskim i p. Wiesławem Czupryńskim udała się na wycieczkę do podłomżyńskich Fortów w Piątnicy. Uczniowie mogli tam wysłuchać opowieści o budowie Fortów przez Rosjan na początku XX w oraz o perypetiach związanych z ich funkcjonowaniem w okresie okupacji niemieckiej i radzieckiej. Właściciel i pomysłodawca „Militaria Forty” Ludwik Zalewski w interesujący sposób przybliżył nam historię regionu z okresu I i II wojny światowej.

Czytaj więcej: Wyprawa na Forty w Piątnicy

Czytaj więcej: Wyjazd edukacyjny „Śladami walk mieszkańców ziemi łomżyńskiej”W dn. 14 czerwca br. grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z panem Dyrektorem Arturem Ciborowskim oraz nauczycielami historii p. Elżbietą Wiśniewską i p. Wiesławem Czupryńskim uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu miejskiego „Ziemia łomżyńska - nasza mała ojczyzna”. Towarzyszył nam pan Dariusz Syrnicki w żołnierskim mundurze z czasów II wojny - przedstawiciel lokalnego oddziału Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i współuczestnik projektu.

Czytaj więcej: Wyjazd edukacyjny „Śladami walk mieszkańców ziemi łomżyńskiej”

Czytaj więcej: Spektakl „Bajka, która się nie nazywa”W dniu 13 czerwca 2018 odbył się w naszej szkole spektakl „Bajka, która się nie nazywa”. Przedstawienie miało charakter komediowej bajki. Jednak zawarte w nim myśli pokazywały toczącą się w nas walkę dobra ze złem oraz konsekwencje, które sprawiają, że ze zła może rodzić się kolejne zło, natomiast wybór dobra, może je pomnażać wokół nas. Liczne grono młodzieży z różnych klas szkoły, pod kierownictwem siostry Ewy Biernackiej i brata Mariusza Dunaja, bardzo aktywnie zaangażowało się w tę inicjatywę. Adaptację tekstu do przedstawienia przygotował br. Cezary Szcześniak, natomiast stroje wypożyczyła Anna Bureś, absolwentka naszej szkoły. Wielką radość sprawia nam świadomość, że to już 3 przedstawienie w tym roku szkolnym tworzącej się Grupy Teatralnej w naszej szkole.

Czytaj więcej: Spektakl „Bajka, która się nie nazywa”

Czytaj więcej: „Żywieniówka” na Łomżyńskim Dniu SportuW dniu 11 czerwca 2018r. uczniowie z klasy 3TŻiUG pod opieką pani Katarzyny Więsak , Edyty Trzaski i Ewy Bogulas, uczestniczyli w oprawie gastronomicznej Łomżyńskiego Dnia Sportu, który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży. Od godzin rannych były przeprowadzane konkurencje i zabawy dla różnych grup wiekowych. Po południu natomiast, uczestnicy, ich rodziny i goście mieli możliwość odpoczynku oraz konsumpcji potraw grillowych przygotowanych i serwowanych przez uczniów naszej szkoły.
Były to dobre zajęcia praktyczne umożliwiające bezpośredni kontakt z mieszkańcami Łomży i okolic, a jednocześnie była to okazja do promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Czytaj więcej: „Żywieniówka” na Łomżyńskim Dniu Sportu

Czytaj więcej: „Żywieniówka” na „Fit pikniku ze Studium Treningowym Elite”W dniu 9 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy 1TŻiUG oraz 3TŻiUG pod opieką pani Ewy Bogulas, Katarzyny Wiesak, Edyty Trzaski, i Doroty Miarka, uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Czarnocinie, promującym zdrowy styl życia.
Piknik Fit, to nie tylko promocja aktywnego spędzania wolnego czasu , ale także zdrowego odżywiania. Uczniowie naszej szkoły przygotowali oprawę gastronomiczną pikniku oraz uczestniczyli w serwowaniu przygotowanych potraw.

Czytaj więcej: „Żywieniówka” na „Fit pikniku ze Studium Treningowym Elite”

Nasi partnerzy


politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps