Kino sferyczne ponownie w naszej szkole

 

 

Kierunek  Zielona 21 "budowlanka"

 

Oferta kształcenia           Nasze kierunki kształcenia

 

 

 

 

 

 

Kino sferyczne ponownie w naszej szkolePo roku przerwy, kino sferyczne ponownie zagościło w naszej szkole. Obraz w tym wyjątkowym kinie przyszłości wyświetlany jest za pomocą projektorów we wszystkich kierunkach, dzięki czemu ekran przenośnej powietrznej kopuły zajmuje całą przestrzeń dostępną dla wzroku widzów (360 stopni). Pozwala to osiągnąć efekt 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów, a widzowie znajdujący się we wnętrzu kopuły mogą oglądać obraz dookoła siebie.
Uczniowie z klas 1ap/pp, 1ah, 1tż, 1a, 3a oraz 4a obejrzeli dwa filmy panoramiczne: „Narodziny Życia na Ziemi” oraz „Astronauta”. Pierwszy z nich to opowieść o narodzinach i ewolucji Wszechświata, począwszy od Wielkiego Wybuchu aż do czasów współczesnych, podczas gdy drugi z filmów opowiadał o podboju kosmosu. Treści przedstawione w filmach zostały opowiedziane za pomocą wyjątkowych efektów specjalnych, muzyki i niewiarygodnej grafiki komputerowej.
Seans w kinie sferycznym był prawdziwą, niezwykle inspirującą podróżą w czasie i przestrzeni, która miała na celu wzbudzenie zainteresowania pasjonatów oraz obserwatorów otoczenia i Wszechświata.
Organizatorem akcji był p. Mirosław Zdrodowski.

Kino sferyczne ponownie w naszej szkole Kino sferyczne ponownie w naszej szkole Kino sferyczne ponownie w naszej szkole   

Nasi partnerzy


politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps