Technik robót wykończeniowych w budownictwie z elementami projektowania i aranżacji wnętrz realizuje zadania zawodowe związane z wykonawstwem oraz nadzorowaniem i koordynowaniem wykańczania obiektów infrastruktury przemysłowej, usługowej, mieszkaniowej. Należą do nich np.: wykańczanie robót murarskich, montaż suchej zabudowy (wykonywanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych, kładzenie tynków, wykonywanie okładzin ściennych), roboty malarsko-tapeciarskie oraz roboty posadzkarskie i okładzinowe, z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, deszczułek podłogowych, płyt mozaikowych, paneli itd.

Ponadto:
    • opracowuje projekty organizacji budowy i robót wykończeniowych,
    • wykonuje pomiary niezbędne do prowadzenia robót wykończeniowych,
    • sporządza przedmiary i obmiary robót wykończeniowych,
    • prowadzi dokumentację budowy,
    • sporządza harmonogramy robót wykończeniowych, zatrudnienia, pracy maszyn, dostawy, zużycia i zapasów materiałów.

Specjalizuje się w sporządzaniu kosztorysów robót wykończeniowych. Może też wykonywać i nadzorować organizację zadań zawodowych związanych z: zagospodarowaniem terenu budowy, montażem, użytkowaniem i demontażem rusztowań stosowanych podczas wykonywania robót wykończeniowych, organizowaniem i koordynowaniem prac związanych z wykonywaniem robót wykończeniowych w obiektach budowlanych. Uczestniczy w szkoleniach i pokazach prowadzonych przez specjalistów z branży budowlanej.
Absolwenci tego kierunku ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych, znajdą zatrudnienie w firmach budowlanych oraz remontowych wykonujących roboty wykończeniowe. Jest to zawód wszechstronny. Osoby przedsiębiorcze mogą prowadzić własną firmę remontowo-budowlaną.

Opis specjalności: projektowanie i aranżacja wnętrz
Zapraszamy do współpracy przy kreatywnym zmienianiu przestrzeni wokół nas. Pomożemy Tobie rozwijać Twoją wyobraźnię i wrażliwość plastyczną . Nauczysz się posługiwać  programami komputerowymi do rysowania wnętrz , architektury
i mebli, będziesz także doskonalił warsztat rysunku odręcznego i malarstwa.
Podczas zajęć poznasz podstawy projektowania aranżacji przestrzeni poprzez kolor, światło i formę z uwzględnieniem efektów iluzjonistycznych
oraz  estetycznych. Dowiesz się:
     • jak tworzyć wystawy, ekspozycje i projekty mebli,
     • jak budować nastrój poprzez właściwą grę światłem i kolorem,
     • jakie są zasady i etapy procesu inwestycyjnego od koncepcji do realizacji,
     • jakie są aktualne trendy w projektowaniu wnętrz i designie.
Zdobędziesz umiejętność przekazywania swoich pomysłów i projektów w sposób czytelny i przekonujący.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: matematyka
Przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, technika