Rok szkolny 2018/2019

Czytaj więcej: Krwiodawstwo - ruch ludzi takich jak tyKrew jest nie tylko lekiem ale też darem, który ratuje ludzkie życie. 12 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły kolejny już raz włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi. Optymizmem napawa fakt, że liczba krwiodawców z roku na rok rośnie. Oprócz stałych krwiodawców, zgłosiło się wielu chętnych, którzy oddawali krew po raz pierwszy. Wśród regularnych krwiodawców są też nauczyciele.
Akcję przeprowadził zespół medyczny Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży we współpracy z B. Romanowską i J. Chojnowską.

Czytaj więcej: Krwiodawstwo - ruch ludzi takich jak ty

Czytaj więcej: Studniówka 2019W sobotę 19 stycznia maturzyści z naszej szkoły bawili się na Studniówce. Bal odbył się w szkolnej hali sportowej, która przeobraziła się na tę okazję nie do poznania dzięki licznym dekoracjom w odcieniach bieli i turkusu. W tej scenerii niezwykle uroczyście prezentowali się tegoroczni maturzyści wraz z zaproszonymi osobami towarzyszącymi. Były to klasy:
    3AP Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym,
    3PP Liceum Ogólnokształcącego o profilu psychopedagogicznym,
    4TŻ Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych,
    4AH Technik Hotelarstwa oraz
    4ab Technik Budownictwa

Czytaj więcej: Studniówka 2019

Czytaj więcej: Społeczność szkolna odpowiedziała na akcję: Zbiórka nakrętek na leczenie Poli.Dziewczynka jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszy. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy. Pola aktualnie nosi aparaty słuchowe, aby stymulować nerwy słuchowe. Jest to bardzo ważne, by przygotować ją do wszczepienia implantu ślimakowego. Dzięki niemu usłyszy pierwsze w swoim życiu dźwięki. Aby dziewczynka mogła dalej się rozwijać nie wystarczy operacja. Niezbędna będzie długoletnia terapia i rehabilitacja, które są bardzo kosztowne. Fundusze ze sprzedaży nakrętek trafią do Poli.

Czytaj więcej: Społeczność szkolna odpowiedziała na akcję: Zbiórka nakrętek na leczenie Poli.

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiegoDnia 18 grudnia 2018r. odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym wzięło udział 11 uczniów z liceum i technikum. Konkurs sprawdzał ogólną wiedzę w posługiwaniu się językiem angielskim m.in: znajomość gramatyki, słownictwa oraz środków językowych.
   Wyniki konkursu:
     I miejsce: Martyna Kleszczewska kl. 2PP oraz Karolina Piaścik kl. 3TH
    II miejsce: Eliza Niedźwiecka kl. 3TŻ
   III miejsce: Zuzanna Doliasz kl. 2PP oraz Jakub Mieczkowski kl. 2PP

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiego

Czytaj więcej: Zwycięstwo w dobrym stylu26 listopada 2018odbył się w naszej szkole szkolny etap 27 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 23 uczestników, którzy rozwiązywali test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii i profilaktyki zdrowotnej. Największą ilość punktów zdobyła Katarzyna Sulewska z kl. 2 TŻ i to ona zakwalifikowała się do etapu rejonowego.
Etap rejonowy odbył się 14 grudnia 2018 r. w Bursie Nr 1. Wzięli w nim udział uczniowie łomżyńskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań z zakresu tematycznego Olimpiady. W kategorii Szkół Średnich zwyciężyła Katarzyna Sulewska, która będzie reprezentowała Łomżę podczas okręgowego etapu Olimpiady w Białymstoku.
Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Zwycięstwo w dobrym stylu

Czytaj więcej: „Gdy grudniowy nastał świt...” - pamiętamy o stanie wojennymPrzed 37 laty, w nocy z 12 na13 grudnia 1981roku Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim na mocy dekretu Rady Państwa wprowadziła w Polsce stan wojenny. Był on reakcją władzy komunistycznej na protesty społeczne, obejmujące cały kraj, w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą i coraz trudniejszymi warunkami życia ludności. Ta operacja przeciwko społeczeństwu miała na celu zniszczenie „Solidarności”. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany.
Przypomnieniu i utrwaleniu pamięci tych tragicznych wydarzeń w naszej szkole służy ekspozycja „Gdy grudniowy nastał świt...”, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej, na podstawie materiałów Instytutu Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej: „Gdy grudniowy nastał świt...” - pamiętamy o stanie wojennym

W grudniu klasa 1AP/PP uczestniczyła w warsztatach dotyczących uzależnień we współczesnym świecie, które prowadziła pani Danuta Brzezińska - pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Młodzież miała okazję dowiedzieć się o negatywnych skutkach uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu oraz gdzie mogą uzyskać pomoc osoby uzależnione i współuzależnione.

Czytaj więcej: Uzależnienia we współczesnym świecie

Nasi partnerzy


politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps