Rok szkolny 2018/2019

Czytaj więcej: Konkurs: Matematyka po angielskuDnia 10 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole drużynowy konkurs: Matematyka po angielsku. Z zadaniami matematycznymi zmagali się uczniowie z klas: 1AP, 1PP, 1a TB, 2AP, 2PP i 2AH. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego i wysokimi umiejętnościami matematycznymi.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 2 AP/PP:
    Julia Duda i Zuzanna Doliasz.
Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy 1 AP/PP:
    Daria Redka i Ewelina Jastrzębska
Trzecie miejsce zdobyły uczennice klasy 2 AH:
    Izabela Małachowska i Katarzyna Żukowska
Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Agata Siwik.

Czytaj więcej: Konkurs: Matematyka po angielsku

Czytaj więcej: Promyk uśmiechu czyli nauczyciele - uczniomZ okazji obchodzonego w czerwcu Dnia Dziecka nauczyciele naszej szkoły wystąpili dla uczniów w zabawnej adaptacji znanej bajki o królewnie Śnieżce i (niekoniecznie) siedmiu krasnoludkach. W niecodziennym spektaklu uczniowie mogli zobaczyć swoich nauczycieli wcielających się w bajkowe role i prezentujących swoje ukryte talenty. Spektaklowi towarzyszyły utwory muzyczne zagrane i zaśpiewane na żywo przez założony specjalnie na tę okazję nauczycielski zespół muzyczny. Całości dopełniała klimatyczna scenografia. Celem przedstawienia była dobra zabawa, przekazanie widowni pozytywnej energii oraz integracja społeczności szkolnej, co – sądząc po gorącym i entuzjastycznym przyjęciu przez uczniów – zostało osiągnięte.
Nauczyciele spotykali się na próbach i przygotowali spektakl w swoim wolnym czasie. Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia był br. Mariusz Dunaj, natomiast kostiumy wypożyczyła Anna Bureś, absolwentka naszej szkoły.

Czytaj więcej: Promyk uśmiechu czyli nauczyciele - uczniom

Czytaj więcej: Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Do Broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”6 czerwca 2019 roku w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Do Broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej ”, w którym zmierzyło się ponad 130 uczniów ze szkół podstawowych, gimnzjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finalistami w kategorii pracy multimedialnej zostali uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Doliasz i Jakub Wojciech Nowociński, którzy zaprezentowali komisji pracę „Postawy i losy rodziny Lasockich z Dzierzbi podczas II wojny światowej ”. Ich opiekunem naukowym była pani Elżbieta Wiśniewska.
Zmaganiom konkursowym towarzyszyła wystawa „Europa w rodzinie. Ziemiaństwo polskie w XX wieku”, którą można było obejrzeć na Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN w Krakowie.
Na uroczystym podsumowaniu konkursu, odbywającym się w pięknej rezydencji państwa Elżbiety i Antoniego Potockich w Krakowie-Olszy, wszyscy uczestnicy etapu ogólnopolskiego mieli okazję zwiedzić wspaniale zachowane i odrestaurowane wnętrza i obejrzeć pamiątki rodzinne pieczołowicie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Czytaj więcej: Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Do Broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”

Czytaj więcej: Krwiodawstwo ruch ludzi takich jak TyW dniu 4 czerwca 2019r odbyła się w naszej szkole kolejna edycja honorowego krwiodawstwa. Oddawanie krwi ma w tym czasie szczególne znaczenie gdyż zawsze na sezon wakacyjny potrzebne są zwiększone zapasy krwi. Jak zwykle honorowi krwiodawcy nie zawiedli, chociaż w tej edycji było ich mniej gdyż odeszły klasy maturalne. Zgłosiły się 24 osoby, z których 21 pomyślnie przeszło rejestrację i oddało krew, wśród nich byli też nauczyciele.
Niektórzy oddawali krew po raz pierwszy. Wśród nich był Kuba Tabędzki z kl. 2PP, który ma świadomość jak cennym lekiem jest krew i cieszy się ze swojej decyzji.
Akcję przeprowadził zespół medyczny Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży we współpracy z B. Romanowską i J. Chojnowską.

Czytaj więcej: Krwiodawstwo ruch ludzi takich jak Ty

Czytaj więcej: Koncert Dnia 4 czerwca 2019 roku klasy 2aTB, 2TŻ, 1AP i 1PP pod opieką nauczycielek: E.Ciborowskiej – Dejneka, J. Grabowskiej, A. Modzelewskiej, A. Ulińskiej i B. Szymanowskiej uczestniczyły w katedrze łomżyńskiej w koncercie przygotowanym przez Studio Wokalne eMDeK – MDK-DŚT pod kierunkiem p. Magdy Sinoff. Koncert ten odbył się w 28. rocznicę wizyty apostolskiej Jana Pawła II w Łomży. Mogliśmy usłyszeć zróżnicowany repertuar, począwszy od popularnych utworów aż po gospel ipieśni religijne.

Czytaj więcej: Koncert "Kolor Serca" 


Czytaj więcej: Klasy policyjne na pokazie ćwiczeń dowódczo - sztabowych31 maja 2019 r. klasy policyjne wzięły udział w pokazie ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z łomżyńskiej Policji, których celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb mundurowych w sytuacji kryzysowej. Scenariusz ćwiczeń zakładał znalezienie pakunku o nieznanej zawartości przypominającego ładunek wybuchowy na terenie szkoły, ewakuację uczniów i pracowników oraz sprawdzenie budynku przez wyspecjalizowane służby. Po zakończeniu akcji ratowniczej, do swoich działań przystąpili policjanci z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym, przewodnik psa służbowego oraz policyjni antyterroryści. Ujawniony w czasie przeszukania budynku pakunek został bezpiecznie usunięty z terenu szkoły.
Dla uczniów klas policyjnych, którzy obserwowali pokaz, była to doskonała lekcja mająca na celu pokazanie współpracy służb oraz prawidłowego zachowania się osób w sytuacji zagrożenia. Uczniowie mogli również obejrzeć sprzęt służb biorących udział w ćwiczeniach. Spotkanie zakończyło się ogniskiem integracyjnym. Opiekę nad uczniami sprawowali A. Ulińska i K. Galanek.

Czytaj więcej: Klasy policyjne na pokazie ćwiczeń dowódczo - sztabowych

Czytaj więcej: II edycja turnieju „Policjant – zawód przyszłości” 30 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się II edycja turnieju „Policjant – zawód przyszłości” dla uczniów z klas o profilu służba w policji. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach współpracy pomiędzy szkołą a Komendą Miejską Policji w Łomży. Turniej składał się z dwóch etapów: testu wiedzy oraz testu sprawności fizycznej. Turniejowe zmagania przebiegły w duchu sportowej rywalizacji i dostarczyły wielu wrażeń. Turniej zwieńczyło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.
Pierwsze miejsce zajął Krystian Kempisty (1AP), na drugim miejscu uplasował się Maciej Grunwald (2AP), a na trzecim Krystian Tarnowski (1AP). Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.
Turniej został przygotowany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Łomży we współpracy z A. Ulińską oraz K. Galankiem.

Czytaj więcej: II edycja turnieju „Policjant – zawód przyszłości” 

Czytaj więcej: Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego „Anglojęzyczny Hotelarz”W dniu 27.05.2019 odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu języka angielskiego zawodowego „Anglojęzyczny Hotelarz”. W zmaganiach wzięła udział młodzież z klas 2AH oraz 3AH.
Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności branżowych w języku obcym. Zadania dotyczyły znajomości słownictwa zawodowego, komunikacji między obsługą hotelu a klientem, czytania ze zrozumieniem oraz redagowania korespondencji hotelowej.
Zwycięzcami konkursu zostali:
     1. Dąbrowski Patryk – klasa 2AH
     2. Małachowska Izabela – klasa 2AH
     3. Góralczyk Gabriela – klasa 2AH
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.
Organizatorki konkursu: Maria Gawryś i Lidia Janowicz.

Czytaj więcej: Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego „Anglojęzyczny Hotelarz”

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps mt_ignore: