Dziennik elektroniczny

Synergia librus1

Szukaj

Rok szkolny 2018/2019

Czytaj więcej: Niebieski Marsz „Kolorowy Świat Autyzmu”W związku z organizacją Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie ZSTiO nr 4 w Łomży wzięli udział w Niebieskim Marszu „Kolorowy Świat Autyzmu”. Przedsięwzięcie odbyło się dnia 05.04.2019 r. Uczniowie klas 1AP/PP oraz 2PP wyruszyli ulicami miasta Łomża, rozpoczynając trasę od ul. Zawadzkiej a kończąc na Placu Niepodległości. Punktem kulminacyjnym Marszu było wypuszczenie niebieskich balonów.

Czytaj więcej: Niebieski Marsz „Kolorowy Świat Autyzmu”

Czytaj więcej: Konkurs Języka Angielskiego „Mistrz szybkiego czytania”4 kwietnia 2019 odbył się Finał Konkursu Języka Angielskiego „Mistrz szybkiego czytania”. Poprzedziły go eliminacje klasowe przeprowadzone we wszystkich klasach przedmaturalnych i maturalnych. W wyniku eliminacji zostało wyłonionych 24 uczestników etapu międzyklasowego. Konkurs polegał na przeczytaniu trzech tekstów i rozwiązaniu dołączonych do nich testów. Teksty konkursowe były bardzo zróżnicowane i pochodziły z arkuszy egzaminacyjnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Wyniki konkursu:
   1. miejsce – Hanna Szulc (kl. 4AH) - 18 pkt
   2. miejsce – Mateusz Darmochwał (kl. 4TŻ) - 15 pkt
   3. miejsce – Katarzyna Plona (kl. 4AH) - 13 pkt
Organizatorzy konkursu:
Lidia Janowicz we współpracy z Sylwią Kołakowską, Anną Ulińską, Kamilem Galankiem i Marią Gawryś.

Czytaj więcej: Konkurs Języka Angielskiego „Mistrz szybkiego czytania”

Czytaj więcej: Dzień Talentów21 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Szkolnego Dnia Talentów zorganizowana przez nauczycielki: Alicję Modzelewską i Beatę Szymanowską. W trakcie imprezy uczniowie klas I i II liceum oraz I, II i III technikum tradycyjnie powitali pierwszy dzień wiosny zmagając się w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli:
Konkurs o Marii Skłodowskiej – Curie - Mirosław Zdrodowski, Waldemar B. Cwalina
Punkt PCK (pierwsza pomoc) - Bogusława Romanowska;
Konkurs o zdrowej żywności - Katarzyna Więsak, Dorota Miarka
Aktualności szkolne – pytania - Beata Bednarczyk
Konkurs czytelniczy - Beata Szymanowska
Łowienie ryb - Cezary Dąbrowski

Czytaj więcej: Dzień Talentów

Czytaj więcej: Bezpieczne zakupy w sieciKomenda Miejska Policji w Łomży wraz z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w porozumieniu z Grupą Allegro w dniu 19 marca 2019 roku zorganizowała spotkanie w ramach programu "Bezpieczne za@kupy w sieci”.
Uczniowie klas 1AP/PP, 2AP/PP oraz 1aTB pod opieką p. Marii Gawryś, p. Jolanty Grabowskiej i p. Edwarda Kalskiego mogli zapoznać się z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji internetowych oraz metodami weryfikacji kontrahentów. Zdobyta wiedza pozwoli na bezpiecznie i świadomie dokonywać zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni.

Czytaj więcej: Bezpieczne zakupy w sieci

Czytaj więcej: Olimpiada inna niż wszystkie15 marca 2019 r. w Białymstoku odbył się okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w którym naszą szkołę reprezentowała Kasia Sulewska zajmując 4 miejsce. Etap ten obejmował:
   - część praktyczną w postaci przygotowania i udokumentowania akcji prozdrowotnej
   - test wiedzy z zakresu tematycznego Olimpiady
Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji Olimpiady.

Czytaj więcej: Olimpiada inna niż wszystkie

Czytaj więcej: Mistrz SUDOKU ZSTiO Nr 4 w Łomży14 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole II edycja konkursu: Mistrz SUDOKU ZSTiO Nr 4 w Łomży.
O tytuł Mistrza i Wicemistrza walczyło 26 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania.
Wyniki II edycji konkursu Mistrz SUDOKU ZSTiO Nr 4 w Łomży:
Tytuł „MISTRZA SUDOKU ZSTiO Nr 4 w Łomży” w kategorii klas:
     • Karolina Bieniek – klasa III PP
     • Izabela Małachowska– klasa II AH
     • Natalia Tokarzewska – klasa I AH

Czytaj więcej: Mistrz SUDOKU ZSTiO Nr 4 w Łomży

Czytaj więcej: Klasy policyjne na Dniu Otwartym Komendy Miejskiej Policji w ŁomżyUczniowie klas policyjnych 1AP i 2AP gościli 14 marca 2019 r. w murach Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Funkcjonariusze opowiadali o swoim zawodzie i zachęcali do wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. O codziennej pracy policjantów opowiadał między innymi technik kryminalistyki, przewodnik psa służbowego i dzielnicowa. Młodzież mogła obejrzeć wnętrze radiowozu wykorzystywanego do obsługi zdarzeń drogowych i porozmawiać o wykonywanej pracy z policjantami ruchu drogowego. Mundurowi chętnie dzielili się doświadczeniami z przebiegu swojej wieloletniej służby. Etapy rekrutacji oraz warunki jakie musi spełnić kandydat, aby zostać funkcjonariuszem Policji przedstawili natomiast specjaliści z Wydziału Prezydialnego Kadr i Szkolenia, a także policyjni profilaktycy.

Czytaj więcej: Klasy policyjne na Dniu Otwartym Komendy Miejskiej Policji w Łomży

Czytaj więcej: Koncert Filharmonii KameralnejDnia 14 marca 2019 klasy 1AH/1TŻ oraz 3TŻ uczestniczyły w koncercie nagrodzonej tegorocznym „Fryderykiem” Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, który odbył się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.
Zgromadzona publiczność z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała utworów z opery G. Verdiego Rigoletto i La Traviata oraz Symfonii nr 41 W. A. Mozarta. W koncercie u boku muzyków Filharmonii wystąpił znakomity klarnecista Krzysztof Grzybowski, natomiast orkiestrę poprowadził dyrygent z Meksyku Juan Carlos Lomonaco.
Koncert ten był znakomitą okazją do rozwijania wrażliwości uczniów na kulturę wysoką, będącą alternatywą na wszechobecny zalew kultury masowej.

Czytaj więcej: Koncert Filharmonii Kameralnej

Nasi partnerzy


politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps