Czytaj więcej: „Pamięć pokoleń”„Pamięć pokoleń” to tytuł fotografii, która zdobyła pierwszą nagrodę w międzyszkolnym konkursie „Patriotyczne inspiracje” organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Autorką zwycięskiego zdjęcia jest uczennica naszej szkoły Aleksandra Marczak z klasy IV TŻ, która już po raz kolejny staje na podium. Przypomnijmy, że dokładnie rok temu za obraz zatytułowany „Pamięć zamknięta wśród drzew” Ola zajęła drugie miejsce. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: „Pamięć pokoleń”

Czytaj więcej: Biało-czerwone kotyliony Samorządu UczniowskiegoKilka ogromnych biało - czerwonych kotylionów zawisło na szkolnych korytarzach aby upamiętnić Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Ta niecodzienna dekoracja stała się też okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć uczniów i nauczycieli. Kotyliony przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Ulińskiej.

Czytaj więcej: Biało-czerwone kotyliony Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej: 101 Rocznica Odzyskania NiepodległościDnia 8 listopada 2019 roku uczniowie Budowlanki uczcili 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:11 odśpiewaniem przez chór pierwszoklasistów oraz całą społeczność szkolną Hymnu Polski.
Pieśni patriotyczne wykonywane przez szkolny chór przywołały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Apel przygotowała klasa 3a Technikum Budowlanego wraz z wychowawczynią Alicją Modzelewską oraz nauczycielami Beatą Szymanowską i Kamilem Galankiem.

Czytaj więcej: 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Czytaj więcej: Uczniowie klas policyjnych w IV Biegu NiepodległościGrupa uczniów z klas o profilu służba w policji wzięła udział w IV Biegu Niepodległości organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Bieg na dystansie dwóch kilometrów z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych odbył się 8 listopada 2019 w rejonie Starej Żwirowni w Ogrodniczkach w gminie Supraśl. Poza udziałem w biegu, uczniowie mogli poznać elementy szkolenia służb mundurowych oraz zintegrować się przy wspólnym ognisku. Opiekę nad uczniami sprawował p. Mariusz Chojnowski.

Czytaj więcej: Uczniowie klas policyjnych w IV Biegu Niepodległości

Czytaj więcej: Mamy to ! - nagrody edukacyjne Prezydenta Miasta ŁomżaZuzanna Doliasz uczennica klasy maturalnej liceum o profilu psychopedagogicznym oraz Izabela Małachowska uczennica trzeciej klasy technikum hotelarskiego otrzymały prezydencką nagrodę edukacyjną. Nagrody wręczone 6 listopada 2019 roku podczas uroczystej gali są wyrazem uznania władz miasta dla trudu, codziennej pracy i osiągnięć naukowych uczniów łomżyńskich szkół. Cieszymy się, że wśród najlepszych z najlepszych są także uczennice naszej szkoły.

Czytaj więcej: Mamy to ! - nagrody edukacyjne Prezydenta Miasta Łomża

Czytaj więcej: Wycieczka zawodoznawcza na budowę Varso TowerUczniowie klasy 2 aTB technik budownictwa waz z opiekunami Jolantą Grabowską oraz Małgorzatą Demczuk-Gutowską uczestniczyli w wycieczce szkoleniowo-technicznej na budowie najwyższego budynku w Unii Europejskiej – Varso Tower oraz najdłuższego tunelu drogowego w Polsce . Wyjazd zorganizowany był we współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców.

Czytaj więcej: Wycieczka zawodoznawcza na budowę Varso Tower

Czytaj więcej: Akcja  #SzkołaPamięta W ramach akcji zainicjowanej przez MEN nasza szkoła podjęła kilka działań mających na celu upamiętnienie postaw i osób związanych z historią Polski i naszego regionu. Koordynatorem szkolnym akcji #SzkołaPamięta został pan Wiesław Czupryński, a do działań włączył się także pan Karol Szleszyński. Przygotowano wystawę tematyczną poświęconą podziemiu niepodległościowemu. Nauczyciele historii przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat akcji i pamięci historycznej jako elementu naszej wspólnej kultury i obyczajów.
Delegaci szkoły w dn. 25.10.2019r. (pod opieką nauczycieli) zapalili znicze m.in. w szkolnym miejscu pamięci związanym z Katyniem, przed pomnikami żołnierzy podziemia z AK i NSZ oraz na cmentarzu komunalnym przy ul. Kopernika. Uczniowie odwiedzili także grób zasłużonego dla Łomży ks. Kacpra Mikulskiego (ewangelickiego kapłana, patrioty i przyjaciela Marszałka Piłsudskiego).

Czytaj więcej: Akcja  #SzkołaPamięta 

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszychUczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły 17 października 2019r. podczas uroczystości, którą poprowadziła pani wicedyrektor Grażyna Sobiepan. Sylwetkę patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie przybliżyły pierwszoklasistom uczennice klas maturalnych: Zuzanna Doliasz i Julia Duda. W imieniu wychowawców klas pierwszych rangę ślubowania na sztandar wyjaśniła p. Emilia Ciborowska-Dejneka, a pani Joanna Bielaszek z Rady Rodziców skierowała do pierwszoklasistów okolicznościowe życzenia. Ślubowanie na sztandar szkoły przyjął od uczniów klas pierwszych dyrektor szkoły p. Artur Ciborowski.
Po części oficjalnej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Anny Ulińskiej zaprosili pierwszoklasistów wraz z ich wychowawcami do udziału w tradycyjnych Otrzęsinach. Podczas Otrzęsin odbył się Turniej Klas Pierwszych, w którym czteroosobowe reprezentacje klas rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach.

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszych

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1  Uniwersytet swps mt_ignore: