4 października 2019 r. odbyło się spotkanie, którego celem było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz wzmocnienie świadomości uczniów ZSTiO Nr 4 w Łomży odnośnie znaczenia krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Prelekcję na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa poprowadził Pan Jerzy Cichowicz Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży oraz Pan Tadeusz Babiel, obaj Panowie zostali wyróżnieni najwyższym honorem krwiodawców - KRYSZTAŁOWYM SERCEM za swoje zasługi dla Polskiego Czerwonego Krzyża. Prowadzący przekazali młodzieży niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego oddawania krwi. Mówili o tym, jak należy przygotować się do jej oddawania, co dyskwalifikuje potencjalnego dawcę i jak należy zachować się po oddaniu krwi. A wszystko po to, aby młodzież świadomie podjęła decyzję o aktywnym udziale w krwiodawstwie.
Zwrócono uwagę na fakt, iż idea honorowego krwiodawstwa opiera się na ratowaniu życia ludzkiego - głównie osób poszkodowanych w wypadkach, oczekujących na operacje chirurgiczne czy przeszczep szpiku kostnego. Uczniowie dowiedzieli się o przywilejach i ulgach wynikających z bycia honorowym dawcą krwi.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w tym ważnym dla życia ludzkiego dziele.

Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi
Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi Spotkanie z Honorowym Dawcą Krwi

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: