mt_ignore
 
Łomża, 28.02.2020r.


Wyniki rekrutacji do uczestnictwa w stażach
w ramach projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”
Wilno 27. kwiecień – 15. maj 2020r.


Czytaj więcej: Wyniki rekrutacji do uczestnictwa w stażach w ramach projektu „Mój atut – staż zawodowy za...

mt_ignore
 
Przedłużony termin rekrutacji do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”

Staże kwiecień/maj 2020r.

w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
W okresie od 17.02.2020r. do 26.02.2020r. zostanie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja do udziału w kilkutygodniowych stażach zawodowych realizowanych w przedsiębiorstwach branżowych w Wilnie na Litwie.


Czytaj więcej: Przedłużony termin rekrutacji do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”

mt_ignore

REKRUTACJA do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”

Staże kwiecień/maj 2020r.

Informacje dla zainteresowanych udziałem w projekcie „Mój atut – staż zawodowy za granicą” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Projekt skierowany jest do uczniów/uczennic Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży o profilach zawodowych: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

W ramach projektu grupa 16 uczniów/uczennic z ZSTiO nr 4 w Łomży wyjedzie na Litwę (Wilno), gdzie w okresie od 27.04.2020r. do 15.05.2020r. odbędzie trzytygodniowy staż w litewskich przedsiębiorstwach w branżach spójnych z obranym przez siebie profilem kształcenia.
Realizacja staży zostanie poprzedzona przygotowaniem językowym – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, kulturowym i pedagogicznym.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w stażach mają zapewniony: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, miejsce realizacji stażu, ubezpieczenie, opiekę dwóch nauczycieli, wycieczki kulturowe.

Czytaj więcej: REKRUTACJA do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”

mt_ignore
 
W dniu 06.12.2019r. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łomży gościł w swojej siedzibie litewskiego partnera projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Spotkanie z litewskim gościem Panią Loretą Golubevaite zostało zorganizowane na półmetku projektu: dotychczas uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w dwóch turach staży (maj 2019r./wrzesień 2019r.), a na wciąż zainteresowanych udziałem w projekcie czekają w nadchodzącym roku kolejne dwie edycje. Licznie zgromadzeni na sali uczniowie mieli okazję uzyskać kluczowe informacje organizacyjne bezpośrednio od Pani Lorety Golubevaite, jak również zapoznać się z propozycją miejsc stażowych.

Czytaj więcej: Spotkanie z litewskim partnerem projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”

Czytaj więcej: Żywieniowcy i hotelarze znów na LitwieCzwarty już raz uczniowie klas żywieniowych i hotelarskich z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży uczestniczyli w stażach zawodowych na Litwie. Staż uczniów realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ i finansowany ze środków POWER w ramach projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”.
W tym roku szkolnym odbył się on w Wilnie w terminie 16.09. – 04.10.2019r. Głównym celem stażu było zdobycie przez uczestników doświadczenia zawodowego opartego o prace w renomowanych hotelach. 16 osób z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarskiego uczestniczyło w praktykach, które odbywały się w następujących hotelach: Radisson, Grata, Ratonda i Artis. Uczniowie zapoznali się ze strukturą i działalnością części gastronomicznej hotelu oraz z typową działalnością hotelarską. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce oraz rozwijania zdobytych już wcześniej umiejętności technologicznych.

Czytaj więcej: Żywieniowcy i hotelarze znów na Litwie

mt_ignore
 
Po dopełnieniu ostatnich formalności grupa kolejnych stażystów dotarła do Wilna. W pierwszych dniach pobytu w Wilnie i aklimatyzacji w miejscach stażowych, uczniów i nauczycieli wspierali na miejscu przedstawiciele kadry projektowej ze strony polskiej. Staże zawodowe potrwają od 16.09.do 04.10.2019r.
Projekt „Mój atut – staż zawodowy za granicą” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” jest realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. 

Czytaj więcej: Uczniowie z branży gastronomicznej i hotelarskiej  rozpoczęli staż zawodowy w Wilnie - edycja...

mt_ignore
 
W dniu 06.09.2019 r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej, uczniowie technikum o profilach kształcenia: t. hotelarstwa, t. żywienia i usług gastronomicznych oraz nauczyciele opiekujący się uczniami podczas pobytu za granicą.
Uczniowie zakwalifikowani do udziału w stażach otrzymali szczegółowe informacje na temat docelowego miejsca pobytu (Wilno na Litwie), jak również informacje odnośnie organizacji i przebiegu planowanych staży zawodowych. Dopracowano kwestie organizacyjne podróży, podpisano wymaganą dokumentację.
Jednocześnie dobiegają końca przygotowania merytoryczne uczniów, odbywają się ostatnie zajęcia w ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego i szkolenia kulturoznawczego. Wyjeżdżający stażyści wezmą także udział w szkoleniu pedagogicznym. Druga tura staży zawodowych zostanie zrealizowana w terminie 16.09 – 04.10.2019 r.

Czytaj więcej: Spotkanie organizacyjne uczestników stażu w ramach projektu: Mój atut - staż zawodowy za granicą -...

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: