mt_ignore

 

 


Biuro Projektu: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży
ul. Zielona 21, 18-400 Łomża, POLSKA
telefon +48 86 216 52 18, fax: +48 86 216 52 19, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

mt_ignore

Czytaj więcej: Praktyki uczniów „Budowlanki” w WilniePiąty już raz uczniowie klas żywieniowych i hotelarskich z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży uczestniczyli w stażach zawodowych na Litwie. Staż uczniów realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ i finansowany ze środków POWER w ramach projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”.
W tym roku szkolnym odbył się on w Wilnie w terminie 06.09. – 24.09.2021r. Opiekunami z ramienia szkoły byli: Katarzyna Więsak, Wioletta Tomczak, Mariusz Chojnowski, Alicja Wirtel.
32 osoby z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarskiego uczestniczyło w praktykach, które odbywały się w hotelu Radisson Blu w Wilnie.
Uczniowie zapoznali się ze strukturą i działalnością części gastronomicznej hotelu oraz z typową działalnością hotelarską. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce oraz rozwijania zdobytych już wcześniej umiejętności technologicznych, uczestniczyli w przygotowaniu i serwowaniu potraw. Uczniowie Technikum Hotelarskiego poznawali nowe warunki pracy w tak renomowanym hotelu oraz zapoznali się z pracą na różnych stanowiskach. Uczniowie poznawali kulturę i obyczaje mieszkańców Litwy, zdobyli umiejętność odnalezienia się w innym kraju, nawiązania nowych znajomości i wykorzystywania języka angielskiego w praktyce.
Staże to nie tylko praca ale także zorganizowany czas wolny. Uzupełnieniem codziennych praktyk była możliwość zwiedzania Wilna oraz uczestniczenia w szeregu wycieczkach przygotowanych w ramach projektu. 

Czytaj więcej: Praktyki uczniów „Budowlanki” w Wilnie

mt_ignore

Czytaj więcej: Uczniowie z branży hotelarskiej i gastronomicznej rozpoczęli staż zawodowy w WilniePo dopełnieniu ostatnich formalności grupa 32 uczniów technikum o profilach kształcenia: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych dotarła do Wilna. W pierwszych dniach pobytu w Wilnie i aklimatyzacji w miejscach stażowych, uczniów i nauczycieli wspierali na miejscu przedstawiciele kadry projektowej ze strony polskiej. Staże zawodowe potrwają od 06.09.2021r. do 24.09.2021r.
Projekt „Mój atut – staż zawodowy za granicą” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” jest realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Czytaj więcej: Uczniowie z branży hotelarskiej i gastronomicznej rozpoczęli staż zawodowy w Wilnie

mt_ignore

W dniu 11.06.2021r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej oraz uczniowie technikum o profilach kształcenia: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, zakwalifikowani do udziału we wrześniowej edycji staży zawodowych, realizowanych w terminie 06.09-24.09.2021r.
Uczniowie zakwalifikowani do udziału w stażach otrzymali informacje na temat docelowego miejsca pobytu (Wilno na Litwie), jak również wstępne informacje odnośnie organizacji i przebiegu planowanych staży zawodowych. We wrześniu do Wilna wyjadą dwie ostatnie grupy przewidziane w projekcie łącznie 32 uczniów. Obecnie prowadzone są także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego zawodowego oraz zajęcia kulturoznawcze, mające wesprzeć uczniów w przygotowaniach do wyjazdu.

 

Czytaj więcej: Spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” Czytaj więcej: Spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” Czytaj więcej: Spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”   


Biuro Projektu: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży
ul. Zielona 21, 18-400 Łomża, POLSKA
telefon +48 86 216 52 18, fax: +48 86 216 52 19, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

mt_ignore

      Przedłużony termin rekrutacji do projektu
„Mój atut – staż zawodowy za granicą”
staż w Wilnie wrzesień 2021r.


w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W okresie od 18.05.2021r. do 28.05.2021r. zostanie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja do udziału w kilkutygodniowych stażach zawodowych realizowanych w przedsiębiorstwach branżowych w Wilnie na Litwie.

Zapraszamy uczniów Technikum o profilach kształcenia:
     • Technik żywienia i usług gastronomicznych
     • Technik hotelarstwa

Czytaj więcej: Przedłużony termin rekrutacji do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” 2021

mt_ignore

REKRUTACJA do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”

Staże wrzesień 2021r.

Informacje dla zainteresowanych udziałem w projekcie „Mój atut – staż zawodowy za granicą” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Projekt skierowany jest do uczniów/uczennic Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży o profilach zawodowych: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

W ramach projektu grupa 16 uczniów/uczennic z ZSTiO nr 4 w Łomży wyjedzie na Litwę (Wilno), gdzie w okresie od 06.09.2021r. do 24.09.2021r. odbędzie trzytygodniowy staż w litewskich przedsiębiorstwach w branżach spójnych z obranym przez siebie profilem kształcenia.
Realizacja staży zostanie poprzedzona przygotowaniem językowym – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, kulturowym i pedagogicznym.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w stażach mają zapewniony: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, miejsce realizacji stażu, ubezpieczenie, opiekę dwóch nauczycieli, wycieczki kulturowe.

Czytaj więcej: REKRUTACJA do projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą” - staże wrzesień 21

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: