Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21Tak jak nadzwyczajny był ten rok szkolny ze względu na specyfikę nauki zdalnej, tak też jego uroczyste zakończenie odbyło się w innym niż zazwyczaj miejscu. Uczniowie i nauczyciele zebrali się na dziedzińcu szkoły, a spotkanie, które odbyło się w dwóch turach ze względu na pandemię, poprowadziła wicedyrektor Maria Gawryś. Dyrektor szkoły Artur Ciborowski odczytał listy Prezydenta Miasta Łomża oraz Ministra Edukacji i Nauki skierowane do uczniów. Słowa przedstawicielki Rady Rodziców Janiny Jemielity, która nie mogła przybyć osobiście, odczytał Wojciech Nieciecki. Rozdano wyróżnienia, dyplomy i nagrody, a klasa 3 MZ Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia otrzymała świadectwa ukończenia szkoły.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21

Czytaj więcej: Warsztaty na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmemDnia 2 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 1 PP i 1 BP uczestniczyli w warsztatach na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem. Zorganizowały je p. E. Ciborowska – Dejneka i p. S. Kołakowska. Warsztaty przeprowadziła pani Karolina Staniórska z Niepublicznego Przedszkola „Motylek” i Fundacji „Dr Otis”.
Program warsztatów uwzględniał prelekcję, prezentację z filmikami oraz udział młodzieży w doświadczeniach. Uczniowie poznali charakterystyczne zachowania osób z autyzmem, ich zaburzenia w zakresie interakcji społecznej i komunikacji oraz alternatywne metody komunikowania.

Czytaj więcej: Warsztaty na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem

Czytaj więcej: Wojsko Polskie w BudowlanceW dniu 17.06.2021r. odbyło się spotkanie naszej młodzieży z żołnierzami 16 Dywizji Zmechanizowanej. Celem tej akcji był statyczny pokaz sprzętu, połączony z wykładem informacyjnym na temat wstąpienia do Wojska Polskiego.
Przedsięwzięcie to cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestniczącej w nim młodzieży.

 

Czytaj więcej: Wojsko Polskie w Budowlance

Czytaj więcej: Bieszczadzkie połoniny i profilaktyka                                                                                                  Bieszczadzkie połoniny i profilaktyka
                                                                                                  „Zabieszczaduj dzisiaj z nami ,
                                                                                                  niech pokłonią Ci się połoniny
                                                                                                  zabieszczaduj razem z aniołami
                                                                                                  lot swój kieruj do Górnej Wetliny . …”
                                                                                                                       Stare Dobre Małżeństwo
Słowa piosenki Starego Dobrego Małżeństwa towarzyszyły uczniom naszej szkoły, którzy w dniach 7-9 czerwca 2021 r. uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady oraz do Sandomierza i Lublina.
Wyjazd ten, zorganizowany przez panie - Bogusławę Romanowską i Elżbietę Wiśniewską oraz pana Waldemara Cwalinę realizował program profilaktyki uniwersalnej oraz promował aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród młodzieży jako alternatywę dla spędzania czasu przed komputerem. Miał też na celu poprawę i odbudowę relacji rówieśniczych zachwianych przez pandemię i nauczanie zdalne oraz reintegrację zespołu klasowego, a także zapobieganie podejmowaniu zachowań niebezpiecznych, w które nastolatki angażują się pod wpływem grupy.

Czytaj więcej: Bieszczadzkie połoniny i profilaktyka

 
Jedyny sposób, by poznać, gdzie są granice naszych możliwości to przekroczyć je,
dokonując tego, co niemożliwe.                                                                                  
Arthur C. Clarke
 
Stypendia i nagrody edukacyjne przyznawane są za wyniki uzyskane w klasyfikacji końcoworocznej poprzedzającej rok szkolny, na który się je przyznaje.
Cieszymy się, że wśród tegorocznych nagrodzonych są cztery uczennice naszej szkoły.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymały:
          - uczennica dotychczasowego czteroletniego technikum:
                Małachowska Izabela /klasa 4AH/ średnia ocen 5,18
          - uczennica dotychczasowego trzyletniego liceum:
                Rutkowska Karolina /klasa 3AP/ średnia ocen 5,00
          - uczennica pięcioletniego technikum:
                Skrodzka Ewelina /klasa 2AHp/ średnia ocen 4,89
          - uczennica czteroletniego liceum:
                Kalinowska Weronika /klasa 2PPp/ średnia ocen 4,78
Ponadto, Izabela Małachowska otrzymała też Nagrodę Edukacyjną Prezydenta Miasta Łomża.
 
Przyznane stypendia i nagrody są wyrazem uznania dla trudu, codziennej pracy i osiągnięć naukowych uczniów. Nagrodzonym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Niech ich przykład będzie wzorem do naśladowania.
 

Czytaj więcej: Stypendyści w roku szkolnym 2020/2021 Czytaj więcej: Stypendyści w roku szkolnym 2020/2021 Czytaj więcej: Stypendyści w roku szkolnym 2020/2021 Czytaj więcej: Stypendyści w roku szkolnym 2020/2021 Czytaj więcej: Stypendyści w roku szkolnym 2020/2021

 
 
Drogie Panie!
Przyjmijcie najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Mamy dla Was również upominek – zapraszamy do obejrzenia dedykowanego Wam filmiku video.

 Samorząd Uczniowski

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: