Czytaj więcej: Światowy Dzień Chleba16 października 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Chleba, ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Z tej okazji Panie: Edyta Trzaska i Ewa Bogulas z klasą 2 TŻp zorganizowały warsztaty pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia - szkoła 2020”. Uczniowie branży gastronomicznej poznali proces wyrabiania chleba począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta, dekoracji aż po jego wyjęcie z pieca. Warsztaty pieczenia chleba połączono z jego degustacją, na którą zaproszono społeczność szkolną.
Dziękujemy za możliwość smakowania chrupiącej kromki upieczonego chleba.
Surowce i materiały do pieczenia chleba zakupiono w ramach ŁPPiRPAoIU na 2020 r. „Nasze życie to wybory”

Czytaj więcej: Światowy Dzień Chleba

Czytaj więcej: Dzień Edukacji NarodowejUroczyste spotkanie na sali gimnastycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w nastrojowej jesiennej scenografii otworzyła wicedyrektor pani Maria Gawryś, podkreślając znaczenie wychowania i nauki oraz przypominając znane przysłowie „Aby wychować dziecko, potrzebna jest cała wioska”.
Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Anny Ulińskiej zaprezentował program artystyczny dedykowany nauczycielom i pracownikom szkoły. Pełne humoru scenki z życia szkoły przeplatały się z wierszami i piosenkami. Młodzież dziękowała za trud włożony w pracę pedagogiczną, za okazywane serce i wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy, a także starania, aby mogła uczyć się w czystej, bezpiecznej i zadbanej szkole.
Pani Janina Jemielity, przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców, skierowała słowa uznania i podziękowania dla pracowników szkoły. Dyrektor szkoły pan Artur Ciborowski odczytał list skierowany do pracowników szkoły przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego oraz wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody, które są corocznie przyznawane w Dniu Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Czytaj więcej: Ślubowanie uczniów klas pierwszychUczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły 13 października 2020r. podczas uroczystości, którą poprowadziła pani wicedyrektor Maria Gawryś. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, uroczystość została podzielona na dwie tury i odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego pierwszoklasistów zgromadzonych na sali gimnastycznej powitały Daria Mieczkowska i Milena Kozioł. Młodzież wysłuchała okolicznościowych przemówień, które w imieniu wychowawców wygłosiły p.Bogusława Romanowska i p. Agnieszka Szymańska. Ślubowanie na sztandar szkoły przyjął od uczniów klas pierwszych dyrektor szkoły p. Artur Ciborowski.
Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce! Niech sylwetka patronki szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie, będzie dla nich inspiracją i wzorem do naśladowania.

Czytaj więcej: Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Czytaj więcej: Zostań Honorowym Dawcą Krwi30 września 2020 r. w naszej szkole zorganizowano kolejną akcję zbiórki krwi pn. Zostań Honorowym Dawcą Krwi. Do akcji przystąpiło 30 potencjalnych dawców krwi: 12 uczniów z 4 TŻiUG, 6 uczniów z 3ap/pp, 4 uczniów z 4 TH, 3 uczniów z 3 TH, 2 uczniów z 4 aTB, 2 uczniów z 3 aTB, 1 os spoza szkoły. Z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, pobór krwi odbył się w Krwiobusie. Akcję przeprowadził zespół Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w szkolnych akcjach krwiodawstwa oraz zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Czytaj więcej: Zostań Honorowym Dawcą Krwi

Czytaj więcej: Najfajniejsi Chłopcy tylko w Budowlance!Pamiętając o Dniu Chłopaka, obchodzonym co roku 30 września, Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościowe plakaty, które zostały rozwieszone na drzwiach pracowni w całej szkole. Wszystkim Chłopakom z okazji ich święta życzymy: najfajniejszej dziewczyny, najszybszego samochodu, najsłodszych ciastek, najciekawszych przygód i najlżejszych butów, w których wszędzie mogliby dotrzeć!

Czytaj więcej: Najfajniejsi Chłopcy tylko w Budowlance!

Czytaj więcej: Wyjazd integracyjny klasy 1APW dniu 29 września klasa 1A o profilu policyjnym z wychowawczynią B. Kamińską-Szmitko oraz nauczycielem wychowania fizycznego Mariuszem Chojnowskim spędziła dzień na wyjeździe integracyjnym w miejscowości Rybaki. Było mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy: park linowy, gry zespołowe , paintball a wszystko zwieńczone ogniskiem. Humory i nastrój dopisały, wiec już dziś planujemy następny wyjazd.

Czytaj więcej: Wyjazd integracyjny klasy 1AP

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: