Czytaj więcej: Kino sferyczne - co nam to mówi?
Na co dzień nie spotykamy się z tą frazą. Co to tak właściwie jest? Jak mówią uczniowie - kino sferyczne to planetarium w wersji mini. Wchodzi się w grupach 20 osobowych i zostaje wyświetlony film wybrany przez organizatorów. Dnia 25 listopada zostały wyświetlone 4 filmy pod tytułem "Na skrzydłach Marzeń", "Powrót na Księżyc", "Astronauta" oraz "W poszukiwaniu ciemnej materii". Młodzież oglądała je z dużym zainteresowaniem, starając się zapamiętać wiele interesujących szczegółów aby wynieść jak najwięcej wiedzy. Uczniowie klas: 1PP, 1AP, 1AH, 2AH, 2AP/PP, 3AP, 3aTB, 3BP/PP, 3TŻ, 4TŻ, 4aTB wychodzili z podekscytowaniem i ogromnym uśmiechem na twarzy. Ta nietypowa lekcja fizyki zachęciła uczniów do dalszej pracy oraz w ciekawy sposób rozszerzyła naszą wiedzę z zakresu astronomii.
Uczennice z kl. 1PP w imieniu uczniów bardzo dziękują organizatorom pani Iwonie Polak-Zuzga oraz panu Mirosławowi Zdrodowskiemu.

Czytaj więcej: Kino sferyczne - co nam to mówi?

Czytaj więcej: Uczniowie klas policyjnych odwiedzili Komendę Miejską Policji w Łomży
W dniu 23.11.2022r. uczniowie klas policyjnych odwiedzili Komendę Miejską Policji w Łomży. Uczniowie m.in. obserwowali ćwiczenia policjantów, zapoznali się ze szczegółami pracy technika kryminalistyki. Za pomocą specjalnych googli zobaczyli jak pogarsza się percepcja osoby pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Czytaj więcej: Uczniowie klas policyjnych odwiedzili Komendę Miejską Policji w Łomży

Czytaj więcej: Poznaj Polskę - z wizytą w WarszawieW ramach realizacji przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w dniu 22.11.2022r. grupa 40 uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.
Punkt pierwszy programu stanowiła Archikatedra św. Jana Chrzciciela wpisana przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego.
Zwiedzając z przewodnikiem świątynię, uczestnicy wycieczki podążali śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w 1960 r. dokonał konsekracji odbudowanej po II wojnie archikatedry i tu został pochowany w 1981 r. Przy jego grobowcu uczniowie poznali dzieje życia, działalność i dokonania Prymasa Tysiąclecia.

Czytaj więcej: Poznaj Polskę - z wizytą w Warszawie

Czytaj więcej: Stypendia Prezesa Rady Ministrów
W dn. 18.11 br. w Białymstoku miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów stypendysty Prezesa Rady Ministrów, które wręczał p. Dariusz Piontkowski (wiceminister MEiN). Dyplomy otrzymały 3 nasze uczennice - Kinga Gawrych z kl. 3TB, Aleksandra Skorupa z kl. 4AP oraz Marta Gronostajska z kl. 4AHg. Opiekunem uczennic w Białymstoku był p.Wiesław Czupryński. Gratulujemy.

Czytaj więcej: Stypendia Prezesa Rady Ministrów

 Czytaj więcej: Konkurs „Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży”
Uczniowie klasy 2 AP/PP dn. 17.11.2022 r. w ramach zajęć podstaw przedsiębiorczości uczestniczyli w warsztatach „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży” zorganizowanych przez Urząd Miasta w Łomży. Warsztaty, które odbyły się w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, dotyczyły promocji przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży. Miały też na celu zachęcenie i przygotowanie merytoryczne młodych ludzi do udziału w konkursie „Mój pomysł na biznes”.
W panelu mentorskim wystąpili młodzi i dojrzali łomżyńscy przedsiębiorcy, którzy zaprezentowali swoją drogę do sukcesu - Pan Rafał Pietruszyński, współwłaściciel Greenvit Sp. z o.o. - producent wysokiej jakości ekstraktów roślinnych oraz Pani Ewa Grzegorczuk, właścicielka salonów Cosmeo - Gabinet Kosmetyczny. Natomiast w panelu merytorycznym zaprezentowano zagadnienia niezbędne do udziału w konkursie oraz przygotowanie biznesplanu przez potencjalnych uczestników.

Czytaj więcej: Konkurs „Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży”

Czytaj więcej: Poznaj Polskę - w królewskim Krakowie i stolicy TatrW ramach realizacji przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w dniach 8-10.11.2022r. grupa 30 uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Krakowa i Zakopanego, celem poznania kultury i dziedzictwa narodowego.
Pierwszego dnia punktem programu był Kraków - historyczny zespół miasta. Podczas spaceru z przewodnikiem na Starym Rynku uczniowie zobaczyli gotycki Kościół Mariacki i Sukiennice. Wędrując Drogą Królewską na przykładzie kościołów: św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja poznawali cechy architektury barokowej i romańskiej. Zwiedzili Kościół Franciszkanów z polichromiami i witrażem Stanisława Wyspiańskiego oraz Collegium Maius - najstarszy budynek Akademii Krakowskiej.
Drugim punktem programu była Katedra Wawelska. Uczniowie, zwiedzając to miejsce koronacji i nekropolię królów Polski oraz miejsce pochówku wieszczów i wybitnych Polaków, a także Wieżę Srebrnych Dzwonów i Kaplicę Zygmuntowską mogli przypomnieć sobie ważne dla historii Polski postaci i wydarzenia.

Czytaj więcej: Poznaj Polskę - w królewskim Krakowie i stolicy Tatr

Czytaj więcej: 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości
 
104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uświetniła uroczystość przygotowana przez klasę 2a TB pod opieką pani Alicji Modzelewskiej, Beaty Bednarczyk i Beaty Szymanowskiej. W montażu słowno-muzycznym gościnnie wystąpiły uczennice z klasy 3PP/BP, które pieśniami patriotycznymi podkreśliły ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: