Czytaj więcej: Święto Liczby Pi
 
3,14 to pierwsze trzy cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie. Termin nie jest przypadkowy – nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14. I choć nauki ścisłe obyć się bez niej nie mogą, stała się ona też inspiracją dla poetów, pisarzy i filmowców, a także śmiałków, którzy biją dzięki niej rekordy Guinnessa.
Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina. Liczba π jest wspomniana w Biblii w jednym ze swoich przybliżeń – 3:1 – dokładnie w II Księdze Kronik, Rozdziale 4, Wersecie 2.
Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

Czytaj więcej: Święto Liczby Pi

Czytaj więcej: Turniej Klas Policyjnych
 
W dniu 9.03.2023r. w naszej Szkole Pan Dyrektor zorganizował Turniej Klas Policyjnych.
W Turnieju udział wzięły 4 czteroosobowe drużyny.
Klasyfikacja w kategorii drużynowej:
      I miejsce drużyna z klasy 2BP
     II miejsce drużyna z klasy 3AP
    III miejsce drużyna z klasy 2AP
   IV miejsce drużyna z klasy 1AP

Czytaj więcej: Turniej Klas Policyjnych

Czytaj więcej: Konkurs Poprawnej Polszczyzny
 
W dniu 3.03.2023 odbył się Konkurs Poprawnej Polszczyzny z elementami przekładu tekstu pisanego w języku angielskim na język polski. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych.
Wyniki są następujące:
   I miejsce: Julia Demby 1PP
                    Konrad Truszkowski 1TŻ
  II miejsce: Maja Klimaszewska 1PP
 III miejsce: Stanisław Bukowski 1TŻ
Wszystkim laureatom serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy konkursu:
Jolanta Wilczewska, Lidia Janowicz, Aleksandra Janowicz, Anna Krzewska

Czytaj więcej: Konkurs Poprawnej Polszczyzny

Czytaj więcej: Pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”
Dnia 02 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”- świętem państwowym uchwalonym przez Sejm RP w 2011 r. Po raz kolejny szkolna społeczność uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce, których władze PRL skazały na zapomnienie. Oddała cześć tym, którzy nie pogodzili się z narzuconym przez sowieckiego okupanta systemem władzy i stylem życia.
Po sugestywnym utworze „Biały Krzyż”, autorstwa Krzysztofa Klenczona- syna Żołnierza Niezłomnego, głos zabrał pan dyrektor Artur Ciborowski, podkreślając tradycję obchodów tego święta w naszej szkole. Następnie uczennice Maja Klimaszewska i Zofia Cwalina z kl.1PP przedstawiły słuchaczom dramatyczne losy Niezłomnych.

Czytaj więcej: Pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”

Czytaj więcej: Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0”
1 lutego 2023 roku już po raz szósty był obchodzony Światowy Dzień Głośnego Czytania. Dołączyliśmy więc do ogólnopolskich obchodów tego święta. Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0” trwała do końca lutego 2023 roku.
Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Nasi uczniowie (sami lub z pomocą) wybierali tekst literacki lub jego fragment, a następnie nagrywali materiał audio. Wśród tekstów były m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, której to tomik wierszy zapewniły nasze panie z biblioteki. Nie mogło też obyć się bez wątku związanego z matematyką…. i mamy (wraz z krótkim wstępem) twierdzenie Pitagorasa.

Czytaj więcej: Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0”

Czytaj więcej: Walentynki w szkole
Dnia 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni.
Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowi Listonosze z klas 1PP oraz 3AP - rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Czytaj więcej: Walentynki w szkole

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: