Czytaj więcej: Outdoor education - wizyta studyjna w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Unii Europejskiej w...W ramach koncepcji outdoor education, czyli uczenia poza klasą szkolną, 20.11.2023 r. grupa młodzieży z klas: 4PP, 4BP, 3PP, 3AP, 2PP i 2AP pod opieką nauczycieli: p. Bogusławy Romanowskiej, p. Elżbiety Wiśniewskiej, p. Jolanty Wilczewskiej, p Alicji Wirtel oraz p. Kamila Galanka uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Unii Europejskiej w Goniądzu. Ośrodek ten uzyskał prestiżowy Certyfikat "Placówki Twórczej Resocjalizacji" i aktywnie rozwija współpracę międzynarodową w ramach "Partnerstwa Placówek Resocjalizacyjnych z Państw Europy Środkowo-Wschodniej".
Podczas spotkania przygotowanego profesjonalnie ze strony Dyrekcji i Zespołu Wychowawczego placówki uczniowie poznali jej działalność, nowatorskie programy i projekty oraz kierunki pracy z dziewczętami, które po traumatycznym dzieciństwie „pogubiły się lub miały pecha w życiu”. Pan Dyrektor MOW w swojej prezentacji, wzbogaconej krótkimi filmami-świadectwami przeżyć wychowanek i teledyskami o niezwykle emocjonalnej treści oraz w odpowiadając na pytania uczniów, wskazał demoralizację (wagary, narkotyki, alkohol, agresję) jako główną przyczynę kierowania młodzieży do placówki. Podkreślił, jak ważne dla młodego człowieka jest spotkanie na swojej drodze osób, które go wysłuchają i udzielą potrzebnego wsparcia. Następnie pan Dyrektor przedstawił dzień wychowanek MOW-u oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych, umożliwiających odkrycie przez dziewczęta własnego potencjału. Podkreślił, że życie polega na dokonywaniu wyborów, dlatego każdy młody człowiek powinien umieć dostrzec swoje mocne strony oraz rozwijać pasje i talenty, bo one wzmacniają poczucie własnej wartości. Przestrzegając przed zagrożeniami w sieci i tzw. „wirtualnymi autorytetami” oraz powierzchownym ocenianiem czyjegoś zachowania, skłonił uczniów do refleksji nad własnym postępowaniem.

Czytaj więcej: Outdoor education - wizyta studyjna w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Unii Europejskiej w...

Czytaj więcej: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości„Warto się dzisiaj zasłuchać
w wiatru granie,
bieg historii
pokoleń przemijanie.”
9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 4TŻiUG w programie słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Edyty Trzaska przedstawili długą i trudną drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Tłumaczyli też czym dziś jest: Niepodległość, Honor, Ojczyzna.
Integralną część uroczystości stanowił wykład z prezentacją pani Magdaleny Dzienis-Todorczuk głównego specjalisty Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku na temat: „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918r.”.

Czytaj więcej: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej: Wykład w Muzeum Północno-Mazowieckim
W dn. 08.11. uczniowie klasy 2 AP LO pod opieką p. A. Szymańskiej oraz p. W. Czupryńskiego uczestniczyli w wykładzie A. Sokołowskiego (z Muzeum Północno-Mazowieckiego) poświęconemu Powstaniu Styczniowemu na Ziemi Łomżyńskiej. Wykład był przeprowadzony w oparciu o interesującą prezentację zawierającą informacje o przywódcach oraz przebiegu powstania na naszych terenach. Była to inicjatywa naszego łomżyńskiego Muzeum do której zaproszono także i naszą szkołę.

Czytaj więcej: Wykład w Muzeum Północno-Mazowieckim

 Czytaj więcej: Szkoła pamięta
W ramach szkolnych obchodów akcji MEiN - #szkoła pamięta uczniowie ZSTiO nr 4 otrzymali link do filmu Bogusława Bazydło "Żołnierze Wyklęci - Ziemia Łomżyńska" w dn. 27.10 oraz mieli możliwość obejrzeć wystawę upamiętniającą lokalnych bohaterów. W ramach tejże akcji uczniowie klasy 1 PP LO udali się pod opieką p. A. Wirtel i p W. Czupryńskiego na cmentarz komunalny w celu zapalenia zniczy na grobach zasłużonych, w walce o niepodległość i wolność Łomżan.

Czytaj więcej: Szkoła pamięta

 Czytaj więcej: Wycieczka klasy 4aTB do Prefbet Śniadowo
W dniu 24.10.2023r. grupa młodzieży z klasy 4aTB pod opieką nauczycieli P. Reginy Lewańczuk i P. Beaty Szymanowskiej uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów PREFBET Sp. zoo w Śniadowie. Uczniowi poznawali nowe technologie produkcji betonu komórkowego, sylikatów, betonu towarowego i wyrobów betonowych. Przedstawiono młodzieży ofertę taniego i technologicznie prostego systemu budowy obiektów z betonu komórkowego. Po intensywnym zwiedzaniu Przedsiębiorstwa Prefbet i prelekcji na temat technologii wykonywania materiałów budowlanych, gospodarze firmy zorganizowali dla młodzieży poczęstunek. Wszyscy uczestnicy wyjazdu edukacyjnego otrzymali prezent- czapeczki z logo Prefbetu.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 4aTB do Prefbet Śniadowo

Czytaj więcej: Mamy to! Sukces w BUDŻECIE OBYWATELSKIM MIASTA ŁOMŻA 2024
W dniach 19 września - 3 października 2023 r. odbyło się głosowanie na zadania w BUDŻECIE OBYWATELSKIM MIASTA ŁOMŻA 2024.
Z ogromną radością informujemy, że nasze zadanie Modernizacja Zielonej Strefy Relaksu w BUDOWLANCE dostępnej dla społeczności szkolnej i mieszkańców Łomży, które znalazło się wśród 54 zadań 11 edycji BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA ŁOMŻA 2024 zwyciężyło w KATEGORII ZIELONY BUDŻET OBYWATELSKI.
Celem projektu, który będzie realizowany w 2024r., jest wykorzystanie i wzbogacenie terenów zielonych wokół szkoły dla prowadzenia zajęć, relaksu i rekreacji społeczności szkolnej oraz udostępnienia ich mieszkańcom Łomży.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane nam wsparcie. To dzięki każdemu oddanemu głosowi, których uzyskaliśmy aż 3115, osiągnęliśmy sukces w głosowaniu. Możemy więc zrealizować nasz projekt, dzięki któremu zyskamy atrakcyjny zakątek zieleni nie tylko dla społeczności szkolnej, lecz dla wszystkich mieszkańców naszej małej Ojczyzny.

Czytaj więcej: Mamy to! Sukces w BUDŻECIE OBYWATELSKIM MIASTA ŁOMŻA 2024

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: