29 kwietnia 2016 r. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łomży. Jubileusz Szkoły rozpoczął się Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego. Uczestnicy Eucharystii modlili się w intencji dyrekcji, wszystkich pracowników, uczniów i absolwentów szkoły. Wśród kapłanów sprawujących Mszę Świętą obecni byli również nasi absolwenci m.in. ksiądz Andrzej Borkowski oraz ojciec Grzegorz Zakrzewski, który na koniec sprawowanej Mszy Świętej skierował wiele ciepłych słów do uczniów i nauczycieli naszej Szkoły.
W uroczystej akademii z okazji Jubileuszu Szkoły połączonej z wręczeniem świadectw tegorocznym maturzystom udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, zaprzyjaźnionych szkół z terenu miasta, duchowieństwa oraz absolwenci. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i przywitaniem licznie przybyłych gości. Nie zapomniano o tych, którzy już odeszli do wieczności, a tworzyli niegdyś społeczność szkolną, o zmarłych nauczycielach, uczniach i absolwentach. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Podczas obchodów nasi uczniowie z dumą zaprezentowali kierunki kształcenia, które realizuje i oferuje nasza Szkoła. Jubileusz to czas wspomnień, których nie zabrakło również w wystąpieniach zaproszonych gości. W stronę Dyrekcji Szkoły i nauczycieli skierowano życzenia i podziękowania.
W podziękowaniu tym, którzy tworzyli historię Szkoły „sercem, talentem oraz pracą przyczynili się do jej rozwoju”, Prezydent Miasta Łomży Agnieszka Muzyk i emerytowana Dyrektor Szkoły Pani Maria Ogrodnik odsłoniły kamienną tablicę ufundowaną przez absolwenta Technikum Budowlanego Pana Stanisława Najdę. Biskup Tadeusz Bronakowski poświęcił tablicę i modliliśmy się za „wszystkie pokolenia i nowe pokolenia, które będą tworzyć historię”.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1    


Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: