00aW dniu 27 listopada 2015 roku w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu projektu edukacyjnego „Śladami Bohaterów”. W ramach jego realizacji uczniowie spotykali się z pracownikami OBEP IPN w Białymstoku, wysłuchali prelekcji dotyczących sowieckiej agresji i jej konsekwencji dla okupowanych ziem polskich oraz brali udział w wyjazdach edukacyjnych do miejsc pamięci: Katynia i Monte Cassino. Z racji udziału uczniów naszej szkoły w jednej z edycji tego projektu – wyjeździe do Katynia, uczestniczyła w nim grupa młodzieży pod opieką pani Elżbiety Wiśniewskiej. Podczas spotkania zaprezentowano wybrane relacje filmowe z wyjazdów do miejsc pamięci   powstałe   w   latach  2010 - 2015,   reportaż   radiowy  oraz
przygotowane  prace  uczniów.  Pani  Barbara  Bojaryn – Kazberuk - dyrektor oddziału IPN w Białymstoku – podziękowała wszystkim uczestnikom projektu i podkreśliła jak ważna dla młodych ludzi jest możliwość obcowania z historią, zapisaną nie tylko na kartach podręczników. Na zakończenie wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali programu poetycko – muzycznego przygotowanego przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu.

Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów” Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów” Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów” Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów” Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów”
Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów” Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów” Spotkanie w IPN  w Białymstoku – „Śladami Bohaterów”   

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: