Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa”Dnia 25 maja 2017 roku w Zespole Szkół Budowlano - Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku odbyła się Gala Finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska ..Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku”, w której uczestniczyły dwie uczennice naszego liceum. Celem konkursu było przypomnienie młodym Polakom wielkich postaci z polskiej historii XIX i XX wieku, które swoim życiem pokazały, jak ważne jest umiłowanie ojczyzny oraz krzewienie postawy patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń. Organizatorom przyświecały słowa Wincentego Witosa - „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”.
W I etapie uczniowie z wszystkich poziomów edukacyjnych wzięli udział w 5 kategoriach konkursowych: przygotowaniu pracy plastycznej, prezentacji multimedialnej /filmu, albumu/folderu/przewodnika ,zestawu fotografii/kolażu zdjęć lub w teście wiedzy. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki historii pani Elżbiety Wiśniewskiej przygotowała 1 prezentację multimedialną i 2 prace plastyczne. Najwyżej ocenione przez jury prace zostały zakwalifikowane do etapu II – finałowego, odbywającego się w siedzibie organizatora. Łącznie w konkursie wzięło udział 820 uczniów ze 130 szkół z całej Polski, a do etapu finałowego zakwalifikowano ponad 333 prace wykonane przez 404 uczniów ze 128 placówek edukacyjnych.
Na uroczystej gali Dyrektor szkoły przywitała zaproszonych gości, laureatów , wyróżnionych uczniów oraz ich opiekunów. Następnie głos zabrali goście reprezentujący Patronaty Honorowe: przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty. Wszyscy zgodnie podkreślali rangę i znaczenie konkursu w promowaniu edukacji historycznej oraz w kształtowaniu postaw patriotycznych młodzieży.
Atrakcją dla wszystkich był pokaz średniowiecznego uzbrojenia i stylu życia przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Trzaskawica”. Potem nastąpiła prezentacja wyników konkursu i nagrodzonych prac oraz ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień. Laureatką konkursu w kategorii praca plastyczna – została Wiktoria Pupik - uczennica klasy 1pp. Jury przyznało jej II miejsce za portret „Prymas Tysiąclecia na obchodach Milenium Chrztu Polski w Łomży w 1966 r.”
Wśród wyróżnionych w kategorii praca plastyczna znalazł się portret autorstwa Klaudii Sadowskiej - uczennicy kl. 3pp „Kazimierz Lutosławski twórca krzyża harcerskiego poseł na Sejm II RP”. Wszystkie prace zostały przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej. Wyróżnione uczennice i nauczycielka otrzymały dyplomy, nagrody i podziękowania .
Uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac.
Udział w konkursie był świetną lekcją patriotyzmu. Pozwolił uczennicom na pogłębienie i utrwalenie wiedzy dotyczącej wybitnych postaci związanych z naszym regionem, dla których najważniejszą wartością była miłość do Ojczyzny.
Gratulujemy sukcesu.
Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa”
Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa”
Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa” Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska ...Nasza Niepodległa”    

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: