18 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się finał miejskiego Konkursu wiedzy „Łomża-moje miasto” dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez naszą szkołę w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży pod Honorowym Patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
Na początku pan dyrektor Artur Ciborowski powitał zaproszonych gości, uczestników finału i ich opiekunów. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta Łomży, pan Andrzej Piechociński - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży, dr hab. Krzysztof Sychowicz - prof. PWSIiP w Łomży i pracownik białostockiego oddziału IPN, przedstawiciele łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku oraz Anna Didenkow – przedstawiciel Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej.
W zmaganiach finałowych wzięli udział uczniowie 7 łomżyńskich szkół średnich, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Byli wśród nich reprezentanci I LO, II LO, III LO oraz Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7, a także naszej szkoły. W teście finałowym uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii miasta, postaci znanych Łomżan, zabytków, pomników i ważnych wydarzeń z dziejów nadnarwiańskiego grodu.
Komisja konkursowa pracująca pod przewodnictwem dr hab. Krzysztofa Sychowicza, wyłoniła 3 laureatów. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Szczepara z I Liceum Ogólnokształcącego, który otrzymał nagrodę główną-tablet. Zdobywcą II miejsca był Piotr Niemyjski również z I L O, który otrzymał smartwatcha, a trzeciego- Kamil Lipski uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5, który otrzymał głośnik mobilny.
Na uroczystej gali finałowej laureaci otrzymali nagrody, puchary i dyplomy, wszyscy finaliści listy gratulacyjne i nagrody książkowe, a ich opiekunowie dyplomy.
Fundatorami nagród głównych dla 3 laureatów była firma PREFBET Śniadowo i firma Roboty Ogólnobudowlane i Konserwacja zabytków pana Andrzeja Wszeborowskiego. Nagrody książkowe dla laureatów i finalistów konkursu ufundował Prezydent Miasta Łomży, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.
Ceremonię wręczania nagród rozpoczął łomżyński hejnał autorstwa Waldemara Borusiewicza - Dyrektora i Dyrygenta Łomżyńskiej Orkiestry Dętej, a asystowały w niej uczennice ubrane w średniowieczne kostiumy. Doskonałą ilustracją tematyki konkursu była wystawa „Łomża w dokumencie archiwalnym” Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży oraz prelekcja pana Michała Kaczyńskiego pracownika tej placówki. Swoimi refleksjami na temat historii Łomży oraz idei konkursu podzielił się dr hab. Krzysztof Sychowicz, prof. PWSIiP i pracownik białostockiego oddziału IPN - autor publikacji z okazji jubileuszu miasta.
Galę finałową zakończyło pamiątkowe zdjęcie uczestników Konkursu i gości. Były też rozmowy pokonkursowe przy kawie i herbacie.
Całość przedsięwzięcia przygotowali nauczyciele: Jolanta Chojnowska, Elżbieta Wiśniewska oraz Wiesław Czupryński we współpracy z Ewą Bogulas, Edytą Trzaską, Bogusławą Romanowską, Kamilem Galankiem, Waldemarem Cwaliną, Beatą Bednarczyk i Beatą Szymanowską.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Elżbieta Wiśniewska, Jolanta Chojnowska

Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto”
Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto”
Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto”
Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto”
Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto” Finał Konkursu wiedzy „ Łomża - moje miasto”

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: