W dniach 7-8 czerwca 2018 r. w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922. Do finału konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych (głównie klasy VI–VII), gimnazjów i szkół średnich z terenu Polski, którzy ze wsparciem opiekunów tworzyli prace pisemne, fotograficzne i multimedialne, zakwalifikowało się 122 pasjonatów historii Polski. Konkurs był wspólną inicjatywą krakowskiego oddziału IPN i Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Oddział Kraków, przy współudziale pozostałych oddziałów oraz Zarządu Głównego.
Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu wojewódzkiego tego konkursu- zdobywczynie 2 miejsca- Zuzanna Doliasz z kl.1PP i Angelika Niedbała z kl.1AP przygotowane przez panią Elżbietę Wiśniewską.
Finaliści mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.
Po emocjonującej rywalizacji i zmaganiach przed komisją konkursową podczas uroczystej gali finałowej Prezes IPN pan Jarosław Szarek, Prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego – pan Marcin Schirmer oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej podziękowali uczestnikom finału za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie prac multimedialnych, pisemnych czy fotograficznych, przywracających pamięć o ziemianach.
Następnie laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy finaliści oraz ich opiekunowie dyplomy.
Udział uczennic naszej szkoły w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie pod honorowym patronatem MEN wpisuje się w realizację hasła MEN Rok dla Niepodległej oraz priorytetu MEN Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły
Gratulujemy finalistkom i życzymy dalszych sukcesów.
Elżbieta Wiśniewska

Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!” Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!” Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!” Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!” Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!”
Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!” Finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą!”    

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: