W dniach 01-03.10.2018 r. młodzież naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Wiśniewskiej, p. Bogusławy Romanowskiej i p. Waldemara Cwaliny uczestniczyła w wycieczce do stolicy Wielkopolski na Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO/INVEST HOTEL. Wyjazd ten realizował dwa cele: doskonalenia nauki zawodu i profilaktyki uniwersalnej oraz promował wśród młodzieży aktywny wypoczynek jako alternatywę dla spędzania czasu przed komputerem.
Młodzież zwiedzając stoiska, zapoznała się z nowatorskimi rozwiązaniami dla lokali gastronomicznych i obiektów noclegowych, a także miała okazję obserwować wydarzenia, które towarzyszyły tego typu imprezie. Na ekspozycji prezentowane były najnowsze akcesoria mające zastosowanie w świecie kulinarnym. Uczestnicy wyjazdu poznali najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą usprawnić pracę w kuchni, design hotelowego wyposażenia czy technologie, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort gości obiektów noclegowych.
Sercem targów była oczywiście strefa kulinarna, gdzie odbywał się 18. finał Kulinarnego Pucharu Polski. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła młodzieży obserwacja zmagań i kibicowanie najlepszym kucharzom w Polsce.
W tym roku 10 finalistów zaprezentowało swoje umiejętności przed międzynarodowym jury. Pierwszego dnia finału, za zadanie mieli przygotować przystawkę na bazie pstrąga i dowolnego rodzaju buraka oraz deser na bazie dyni, jogurtu naturalnego i herbaty.
Prowadzący konkurs podkreślili, że aby dojść do mistrzostwa w tej branży potrzebna jest kreatywność, wiedza, praktyka i doświadczenie zdobywane na różnych stanowiskach pracy w kraju i zagranicą.
Niezwykle wartościową dla uczniów okazała się wizyta studyjna w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym we Włocławku w ramach profilaktyki uniwersalnej. Uczestnicy wycieczki podczas spotkania z Panem Dyrektorem poznali skutki prawne niepożądanych zachowań młodzieży oraz działalność i kierunki pracy z rówieśnikami, którzy „pogubili się w życiu”. Przedstawiając dzień wychowanków MOW-u Pan Dyrektor skłonił uczniów do refleksji nad własnym zachowaniem i postępowaniem oraz do wyboru właściwych dróg tak, aby w pełni wykorzystać „piękne strony życia”. Była to wspaniała lekcja wychowawcza.
Wizyta ta stanowi integralną część projektu profilaktycznego „Moje zdrowie – mój wybór” realizowanego w naszej szkole i jest doskonałym uzupełnieniem programu wychowawczego.
Uzupełnieniem treści zawodowych i profilaktycznych był program turystyczny wyjazdu, podczas którego uczniowie mogli poznać największe atrakcje Piastowskiego Szlaku, stanowiące dziedzictwo kulturowe i historyczne Polski.
Wędrując po Starówce w Poznaniu odwiedzili barokową Farę, zobaczyli wspaniały renesansowy ratusz i Hotel Bazar, z którego w 1918 r. przemawiał Ignacy Paderewski - Ojciec Niepodległej Polski. Uczniowie zobaczyli też miejsca upamiętniające tych, którzy przelali krew za wolność Niepodległej - Muzeum Powstania Wielkopolskiego w 1918-1919 r. czy Pomnik Ofiar Poznańskiego Czerwca 1956 r. będący jednym z najbardziej charakterystycznych monumentów Poznania.
W Gnieźnie na Wzgórzu Lecha uczniowie, zwiedzając wspaniałą gotycką katedrę -skarbiec historii i miejsce koronacji czterech władców z dynastii Piastów, mogli też podziwiać konfesję Św. Wojciecha oraz niezwykłe romańskie Drzwi Gnieźnieńskie stanowiące zabytek Europejskiego Dziedzictwa.
Dodatkową atrakcją dla młodzieży było zwiedzenie bazyliki w Licheniu.
Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta w Łomży.

Oto kilka refleksji uczniowskich z wyjazdu:
„Targi były czymś wyjątkowym. Spotkałam tam wielu mistrzów i szefów kuchni (...), którzy przygotowali dla nas pokaz wykonania niezwykłych dań...”
Małgorzata Siwik kl. 3 TŻ

„Najbardziej podobały nam się targi. Mogłyśmy obserwować konkurs kulinarny najwyższej rangi i degustować niezwykłe potrawy...”
Karolina Boguska i Joanna Chojnowska kl.3 TŻ

„Najbardziej podobały nam się targi wyposażenia hoteli, ponieważ dowiedziałyśmy się wiele o najnowszych rozwiązaniach stosowanych w hotelarstwie i gastronomii...”
Izabela Małachowska i Alicja Kłopotowska kl.2TH

„Spacer po Poznaniu był ciekawą i inną lekcją historii...”
Kinga Cicha i Katarzyna Żukowska kl.2TH

„W Poznaniu i w MOW we Włocławku bardzo fajnie i pożytecznie spędziłyśmy czas...”
Martyna Kleszczewska i Paulina Łomotowska kl.2 PP

 

Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku
Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku Profilaktyka i nauka zawodu na Piastowskim Szlaku

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: