Dnia 2 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 1 PP i 1 BP uczestniczyli w warsztatach na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem. Zorganizowały je p. E. Ciborowska – Dejneka i p. S. Kołakowska. Warsztaty przeprowadziła pani Karolina Staniórska z Niepublicznego Przedszkola „Motylek” i Fundacji „Dr Otis”.
Program warsztatów uwzględniał prelekcję, prezentację z filmikami oraz udział młodzieży w doświadczeniach. Uczniowie poznali charakterystyczne zachowania osób z autyzmem, ich zaburzenia w zakresie interakcji społecznej i komunikacji oraz alternatywne metody komunikowania.
Największe zainteresowanie uczniów wzbudziły  doświadczenia  pozwalające zrozumieć, jak osoby z autyzmem odbierają wrażenia zmysłowe. Obejmowały one m.in. wąchanie intensywnych zapachów z zakrytymi oczami i dotykanie przedmiotów przez grube rękawiczki. Doświadczenia  miały na celu ukazanie nadwrażliwości ludzi ze spectrum autyzmu  na bodźce sensoryczne.

Warsztaty na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem Warsztaty na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem Warsztaty na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem Warsztaty na temat zachowań i problemów ludzi dotkniętych autyzmem  

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: