W dn. 15 czerwca 2018r. w ramach projektu „Ziemia łomżyńska - nasza mała ojczyzna” grupa młodzieży z naszej szkoły razem z opiekunami: p. Beatą Szymanowską, p. Cezarym Dąbrowskim i p. Wiesławem Czupryńskim udała się na wycieczkę do podłomżyńskich Fortów w Piątnicy. Uczniowie mogli tam wysłuchać opowieści o budowie Fortów przez Rosjan na początku XX w oraz o perypetiach związanych z ich funkcjonowaniem w okresie okupacji niemieckiej i radzieckiej. Właściciel i pomysłodawca „Militaria Forty” Ludwik Zalewski w interesujący sposób przybliżył nam historię regionu z okresu I i II wojny światowej. Opowieści pana Zalewskiego obfitowały w różnego rodzaju anegdoty i obrazowane były zgromadzonymi przez niego eksponatami muzealnymi. Po ciekawej prelekcji uczniowie udali się na spacer po Fortach ilustrowany krótkimi historiami przewodnika. Wycieczka pozwoliła zapoznać się naszym uczniom z najbliższym regionem Łomży i usłyszeć o bitwach i walkach toczonych w miejscach najbliższej okolicy Łomży. To wywołało duże zainteresowanie młodzieży. Ta wyprawa była kolejnym elementem regionalnej edukacji historycznej i wpisuje się w realizowaną przez naszą szkołę promocję postaw patriotycznych. Obok zamieszczamy fotorelację z wycieczki.

Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy
Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy Wyprawa na Forty w Piątnicy

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: