W dniach 13-14 grudnia 2023r, odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem „Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków”. Akcja przygotowana była w ramach projektu „ŁOMŻA – MIASTO, W KTÓRYM ŻYJĘ I PRACUJĘ”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zajęcia przygotowane i przeprowadzone zostały przez Panią Edytę Trzaskę i Ewę Bogulas.
W akcji uczestniczyli:
    • W dniu 13.12.2023. -uczniowie klasy pierwszej i trzeciej oraz sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Kątach
    • W dniu 14.12.2023.- sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach
Akcja obejmowała:
    • Oprowadzenie uczniów po szkole
    • Spotkanie z nauczycielami i udzielenie w sposób zrozumiały dla uczniów klas początkujących ze szkoły podstawowej, informacji o kierunkach kształcenia
      (Jolanta Grabowska, Katarzyna Więsak, Ewa Bogulas, Alicja Modzelewska)
    • Uczestniczenie w produkcji i wypieku pierniczków pod nadzorem i opieką uczniów klas technikum żywienia (klasy 1TŻ, 3TŻ oraz wybranych
      uczniów z klasy 2TŻ i 4 TŻ)
    • Dekorowanie pierniczków
    • Degustacja pierniczków
W nastrój świąteczny wprowadziły wszystkich kolędy i piosenki świąteczne. Zapach pieczonych pierników, kolędy i radosny śmiech dzieci sprawiły, że wszyscy czuli się wyjątkowo.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały torby i opakowania, w które wzięły do domu przygotowane przez Siebie pierniki aby móc poczęstować rodziców oraz rodzeństwo i poczuć już magię świąt.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły otrzymali liczne podziękowania od uczestników z prośbę o zorganizowanie podobnej akcji w przyszłości.

Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków
Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków
Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków
Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków
Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków
Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków Tradycje Bożonarodzeniowe - wypiek i dekoracja pierniczków    

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: