W czwartek 11.01.2024r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ”Solidarność –droga do wolności” z wręczeniem nagród laureatom i finalistom . Reprezentantami naszej szkoły w finale konkursu byli uczniowie klasy 1AW: Jan Cholewicki, Mateusz Gawkowski i Szymon Malinowski , którzy otrzymali listy gratulacyjne.
Podczas uroczystości podsumowania atmosferę stanu wojennego i cenę jaką zapłaciło wielu Polaków za sprzeciwianie się reżimowi przypomniał dr hab. Krzysztof Sychowicz. Natomiast uczniowie II LO przedstawili program słowno-muzyczny, prezentujący fenomen pierwszej w bloku wschodnim legalnej organizacji niezależnej od władz, która z czasem ze związku zawodowego przerodziła się w masowy ruch o charakterze społeczno-niepodległościowym. W programie zabrzmiały ballady czasów „Solidarności” takie jak: „Mury”, „Piosenka dla córki” czy „Modlitwa o wschodzie słońca”.
Konkurs „Solidarność - droga do wolności” adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych po raz czwarty zorganizowano z inicjatywy Jolanty Chojnowskiej, Jolanty Katarzyny Kowalewskiej i Tadeusza Kowalewskiego z Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" w Łomży. Konkurs, popularyzując wiedzę o historii „Solidarności” oraz losach i bohaterstwie jej działaczy, motywuje młodych ludzi do poznawania najnowszej historii Polski.

IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności" IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności" IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności" IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności" IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności"
IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności" IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności" IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności"   

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: