"Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk,

                                                                                                                                                                                           zakorzeniona w ideałach, które są zdolne
                                                                                                                                                                                          przemieniać świat na lepsze"
                                                                                                                                                                                                                          ks. Jerzy Popiełuszko
 
13 stycznia 2022r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Konkursu wiedzy „Solidarność – droga do wolności”. Konkurs ten został zorganizowany przez Komisję Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży. Skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z Łomży oraz powiatu łomżyńskiego i odbywał się w dwóch etapach-szkolnym i finałowym. Jego celem było ukazanie młodzieży walki o godność człowieka, trudności z jakimi mierzyli się Polacy w 1980 roku oraz przypomnienie wartości i ideałów „Solidarności”.
Spotkanie to z udziałem przedstawicieli władz: Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Starostwa Powiatowego w Łomży, NSZZ „Solidarność” Oddziału „Mazowsze” , a także przedstawiciela Oddziału IPN w Białymstoku w atrakcyjny sposób przybliżyło wszystkim uczestnikom historię fenomenu „Solidarności”. Krzysztof Sychowicz – Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku podkreślił ,że „udział młodych ludzi w takich konkursach jest niezbędny, by ta wspaniała historia, która zadziała się kilkadziesiąt lat temu, nie pozostała tylko mglistym wspomnieniem, na dodatek zniekształconym i zakłamanym”.
W czasie uroczystości laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy , wszyscy finaliści listy gratulacyjne, a ich nauczyciele –opiekunowie podziękowania.
W zaszczytnym gronie wyróżnionych finalistów znalazły się uczennice naszej szkoły: Natalia Tokarzewska i Julia Zagroba z kl.4ATH .Finalistką konkursu była także: Aleksandra Sienkiewicz kl.4ATH. Ich opiekunem merytorycznym jest nauczycielka : p. Elżbieta Wiśniewska.
Gratulujemy wszystkim finalistkom i życzymy dalszych sukcesów.
Inicjatorami konkursu i organizatorami uroczystości byli: p. Jolanta Chojnowska, p. Katarzyna Kowalewska oraz p. Sławomir Dębek- członkowie Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży.

Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności”
Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności” Konkurs „Solidarność-droga do wolności”

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: