1 lutego 2023 roku już po raz szósty był obchodzony Światowy Dzień Głośnego Czytania. Dołączyliśmy więc do ogólnopolskich obchodów tego święta. Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0” trwała do końca lutego 2023 roku.
Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Nasi uczniowie (sami lub z pomocą) wybierali tekst literacki lub jego fragment, a następnie nagrywali materiał audio. Wśród tekstów były m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, której to tomik wierszy zapewniły nasze panie z biblioteki. Nie mogło też obyć się bez wątku związanego z matematyką…. i mamy (wraz z krótkim wstępem) twierdzenie Pitagorasa.
Wątki były moderowane, co oznacza, że nagrania stały się widoczne dopiero wtedy, gdy zaakceptował je koordynator. Można je odsłuchać na stronie https://flip.com/groups/14200518/topics/34782739/responses .

Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0” Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0” Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0” Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0” Akcja „Cała Polska czyta na głos 2.0”

 

 

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: