Czytaj więcej: Profilaktyka w PieninachW dniach 12-15 czerwca 2023 r. grupa młodzieży naszej szkoły pod kierunkiem pań: Bogusławy Romanowskiej, Elżbiety Wiśniewskiej i Beaty Kamińskiej – Szmitko oraz pana Waldemara Cwaliny uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. Wyjazd ten był formą realizacji programu profilaktyki uniwersalnej oraz promocją aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.
Głównym celem wyjazdu było poznanie największych atrakcji Pienin i zasad bezpieczeństwa w górach.
Najbardziej wartościową dla młodzieży okazała się wędrówka z przewodnikiem górskim i ratownikiem GOPR szlakami Pienińskiego Parku Narodowego na Trzy Korony. Uczniowie, poznając i wdrażając zasady bezpiecznego poruszania się w górach, mogli jednocześnie podziwiać faunę i florę tego obszaru chronionego. Zachwyciło wszystkich przejście niezwykle urokliwym Wąwozem Szopczańskim. Natomiast z platformy widokowej na szczycie Trzech Koron uczestnicy wycieczki mogli podziwiać panoramę całych Pienin i Tatr Bielskich, meandry Dunajca oraz Czerwony Klasztor na Słowacji. Spacerując najpiękniejszym w Polsce Wąwozem Homole – uczestnicy wycieczki zobaczyli też największą atrakcję Małych Pienin.

Czytaj więcej: Profilaktyka w Pieninach

Czytaj więcej:
 
W piątek 16.06.2023 odbył się w naszej szkole finał konkursu dla uczniów klas pierwszych MATEMATYKA TRZECIM JĘZYKIEM OBCYM. Pierwszy etap przeprowadzony tydzień wcześniej przez nauczycieli matematyki, wyłonił 14 uczestników rundy finałowej .
Najwyższe noty uzyskali:
   1 miejsce - Konrad Truszkowski 1TŻ
   2 miejsce (ex aequo) - Julia Demby 1PP i Julia Iwaszkiewicz 1PP
   3 miejsce - Zofia Cwalina 1PP.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy.

Czytaj więcej: "Matematyka trzecim językiem obcym" - finał konkursu wewnątrzszkolnego

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne

 

 
 
W dniu 31.05.2023r. odbyły się w naszej szkole Warsztaty Kulinarne, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kątach. Warsztaty te zostały przeprowadzone, w ramach projektu „ŁOMŻA – MIASTO, W KTÓRYM ŻYJĘ I PRACUJĘ”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Warsztaty zostały przygotowane przez panią Edytę Trzaskę i panią Ewę Bogulas.
Opiekunami uczniów byli: pani Ewa Siwik /pedagog/ oraz pan Cezary Obrycki /nauczyciel/.
Warsztaty obejmowały:
    - uczestniczenie uczniów w przygotowywaniu potraw,
    - ocenę organoleptyczną potraw,
    - omówienie przeprowadzonych zajęć,
    - poczęstunek przygotowany dla uczniów szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne

Czytaj więcej: Konkurs budowlany „Muruj z Prefbetem”
24 maja 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr4 odbyła się trzynasta edycja konkursu budowlanego „Muruj z Prefbetem”. Do naszej szkoły przybyli uczniowie z zaprzyjaźnionych szkól budowlanych. Celem konkursu było zapoznanie z technologią murowania ścian z bloczków gazobetonowych produkowanych przez sponsora konkursu firmę PREFBET – ŚNIADOWO. W tym roku w konkursie uczestniczyło pięć szkół: ZSZ Nr 5 w Białymstoku, ZS Nr 1 w Bielsku Podlaskim, ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, CKZ w Ełku i ZSTiO Nr 4 w Łomży.
Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy i umiejętności budowlanych.
Komisja w składzie: Michał Szczepankowski – dyrektor przedsiębiorstwa „PREFBET” w Śniadowie, Robert Aleksiejuk – przedstawiciel „PREFBET” w Śniadowie, Beata Włostowska – nauczyciel ZSZ Nr 5 w Białymstoku, Karol Rytel – CKZ w Ełku, Piotr Jaksina - nauczyciel ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, Zbigniew Hryniewicki - wicedyrektor ZS Nr 1 w Bielsku Podlaskim, Kazimierz Duda – kierownik szkolenia praktycznego ZSTiO Nr 4 w Łomży i Wojciech Nieciecki – nauczyciel ZSTiO Nr 4 w Łomży wyróżniła w części teoretycznej, za najlepiej rozwiązany test ucznia naszej szkoły Łukasza Konopkę.
Następnie uczestnicy rywalizowali w praktycznej części konkursu. Najlepiej murował Marek Wysocki z Bielska Podlaskiego.
Konkurs był doskonałą okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami ze szkół o profilu budowlanym.
Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie, a firmie „PREFBET” Śniadowo za patronat. Zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: Konkurs budowlany „Muruj z Prefbetem”

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: